Адреса / Address: 

вул. 7-ма Пересипська, 6
7-Peresipska str., 6

Дзвоніть / Calls:
tel/fax: 716-13-01

Що необхідно знати, реалізуючи засоби вимірювальної техніки на ринку та/або вводячи їх в експлуатацію

         1Згідно з вимогами Закону України «Про метрологію та метрологічну діяльність» та Постановами Кабінету Міністрів України від 13.01.2016 р. № 94 «Про затвердження Технічного регламенту законодавчо регульованих ЗВТ», від 24.02.2016 №163 «Про затвердження Технічного регламенту засобів вимірювальної техніки» засоби вимірювальної техніки для надання їх на ринку та введення в експлуатацію підлягають оцінці відповідності вимогам технічного регламенту, що на них поширюється.

        Оцінка відповідності проводиться спеціально уповноваженими органами за затвердженими процедурами (модулями) із застосуванням національних стандартів або технічних специфікацій, у яких визначено характеристики або процеси чи способи виробництва засобів вимірювальної техніки, а також вимоги, дотримання яких обов”язкове. Оцінку відповідності законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки вимогам технічних регламентів проводять виробники цих засобів та призначені в установленому порядку органи з оцінки відповідності. Якщо засіб вимірювальної техніки підпадає під дію декількох технічних регламентів, то оцінка його відповідності повинна бути проведена за всіма технічними регламентами.

           Обов’язок визначити під дію яких технічних регламентів підпадає засіб вимірювальної техніки, належить виробнику.

           Засоби вимірювальної техніки повинні забезпечувати високий рівень метрологічної достовірності. Для того, щоб будь-яка сторона була впевнена в результаті вимірювань, засіб вимірювальної техніки повинен бути сконструйований і виготовлений з використанням високоякісної вимірювальної технології та захищеності вимірювань.  

           За умови проведення оцінки відповідності всім технічним регламентам, дія яких поширюється на відповідний засіб вимірювальної техніки, ця продукція маркується знаком відповідності та додатковим метрологічним маркуванням, що проводиться у разі позитивних результатів випробувань та містить ідентифікаційну інформацію органу оцінки відповідності, що проводив такі роботи. Місце нанесення знака відповідності вказується в технічному регламенті.

           Завершальним етапом оцінки відповідності є складання письмової декларації про відповідність засобу вимірювальної техніки, що є обов’язком виробника та яка повинна зберігатися ним протягом 10 років після введення засобу вимірювальної техніки в експлуатацію.

            Отже, суб’єкти господарювання, які реалізують засоби вимірювальної техніки повинні, перш ніж виставити продукцію на прилавок, перевірити її на наявність належного маркування, передбаченого технічними регламентами та мати всю необхідну технічну документацію, яка супроводжує  цю продукцію, у тому числі декларацію про відповідність.

dpss

min agro pol

uryad portal

lab diagnost