Адреса / Address: 

65042, вул. 7-ма Пересипська, 6
65042, 7-Peresipska str., 6

Дзвоніть / Calls:
tel/fax: 716-13-01

Небезпечні «сусіди»

4   Ми так часто чуємо про те, що побутова техніка випромінює шкідливі для людей електромагнітні хвилі, але не завжди розуміємо, що ж це насправді означає.

   Дослідження впливів електромагнітних випромінювань на людський організм ведуться фахівцями різних країн світу. На даний час визнано, що електромагнітні випромінювання негативно впливають на серцево-судинну, центральну нервову систему, на гормональний фон людини і репродуктивну функцію.

   Розглянемо рейтинг найбільш небезпечної побутової техніки. Так, наприклад, старі моделі холодильників практично безпечні з точки зору випромінювання, а от сучасні моделі, які самі розморожуються навіть на відстані одного метра від дверцят показують перевищення допустимих норм електромагнітного випромінювання.

   Дуже небезпечним і часто нами використовуваним побутовим приладом є, звичайно, телевізор. Безпечна відстань залежить від моделі телевізора і його діагоналі, зазвичай вона не може бути менше 1,5 м.

   Мікрохвильові печі вже на відстані 30 см створюють потужне електромагнітне поле. Звичайно, виробники запевняють нас, що постачають свої мікрохвильові печі відповідним екрануванням. Але, незважаючи на початковий захист, випромінювання все ж може вирватися назовні через мікроскопічні щілини в ущільненні дверцят, які з'являються з часом за механічних пошкоджень і забруднень. Постарайтеся дбайливо ставитися до свого приладу і ретельніше доглядати за ним. І не стійте біля працюючої мікрохвильової печі.

   Пальма першості серед найбільш небезпечних побутових приладів належить мобільним телефонам. Безумовно, сучасне життя вже немислимо без стільникового зв'язку. Мобільники небезпечні не високою потужністю випромінювання, а близькістю до тіла людини. Звести до мінімуму шкоду мобільного телефону, можна не заряджаючи його поруч з собою, вимикаючи на ніч, а також купуючи сучасну, відповідальну стандартам безпеки, модель в магазині. Радіотелефон повинен стояти якомога далі від диванів, ліжок, крісел і тих місць, де Ви проводите багато часу.

   Як мінімізувати шкоду електромагнітного випромінювання?

   По-перше, намагайтеся без дійсної необхідності не купувати потужні електроприлади, адже чим нижча потужність побутової техніки, тим слабкіше від неї випромінювання і вона менш небезпечна. Крім того, намагайтеся одночасно не включати кілька потужних електроприладів. Потрібно намагатися уникати використання подовжувачів при підключенні електроприладів, так як це сприяє збільшенню площі електромагнітного випромінювання.

   І головне на що споживач повинен звертати увагу при виборі побутової техніки – товар має пройти процедуру оцінки відповідності та отримати декларацію про відповідність. Доказ того, що партія побутової техніки пройшла випробування та є небезпечною - це нанесений знак відповідності технічним регламентам на продукцію, а також копія декларації про відповідність, яку споживач може вимагати до придбання товару.

   За підрахунками інституту ринкових досліджень GfK, тіньовий сектор ринку електроніки складає від 20% у сегменті великої домашньої техніки й до 35% у секторах побутової електроніки та телекомунікаційного обладнання. Тобто, імпортер нелегально постачає на ринок України продукцію, яка не проходить всіх необхідних процедур випробування, не має документів, які підтверджують її безпеку та досить часто виготовлена з дешевих складників.

   Спеціалістами Головного управління Держпродспоживслужби в Одеській області постійно проводиться моніторинг в торгівельній мережі м. Одеси та Одеської області з метою виявлення магазинів, в яких розповсюджується електричне та електронне обладнання з порушенням вимог безпечності. За результатами моніторингу формується план здійснення заходів з ринкового нагляду  та проводяться планові перевірки.

   Так, в травні 2018р. відділом ринкового нагляду проведено 29 планових перевірок, в ході 27 виявлені порушення вимог законодавства про державний ринковий нагляд, в т.ч. проведено 9 перевірок характеристик електричного та електронного обладнання в таких торгівельних мережах: Метро, АТБ, Епіцентр, Comfy, Moyo, Фокстрот. За результатами перевірок тимчасово припинено розповсюдження побутової техніки ТМ Russell Hobbs, Panasonic, Bosch; до суб’єктів господарювання, які розповсюджували електрообладнання з порушенням вимог безпечності застосовано адміністративно-господарське стягнення на загальну суму 209,1 тис. грн.


Усі права на матеріали, що розміщено на даному сайті, охороняються відповідно до чинного законодавства України.
При будь-якому використанні матеріалів сайту, гіперпосилання на http://odesa.consumer.gov.ua/ обов'язкове!

dpss

min agro pol

uryad portal

lab diagnost