Адреса / Address: 

65042, вул. 7-ма Пересипська, 6
65042, 7-Peresipska str., 6

Дзвоніть / Calls:
tel/fax: 716-13-01

На що треба звертати увагу споживачу при купівлі ювелірних виробів?

10986 papaioannou 12   Управління захисту споживачів Головного управління Держпродспоживслужби в Одеській області звертає увагу на існуючі проблеми вибору ювелірних виробів вітчизняного та іноземного виробництва.

   Управління захисту споживачів Головного управління Держпродспоживслужби в Одеській області звертає увагу на існуючі проблеми вибору ювелірних виробів вітчизняного та іноземного виробництва.

   Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 25 березня 1999 р. № 460 «Про затвердження Правил роздрібної торгівлі ювелірними та іншими виробами з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння», реалізовувати ювелірні прикраси можна тільки в спеціалізованих магазинах або спеціалізованих відділах (секціях) магазинів. Продаж ювелірних виробів у дрібнороздрібній торговельній мережі, на ринках (крім розміщених на них спеціалізованих магазинів, відділів) забороняється.

   На що треба звертати увагу споживачу при купівлі ювелірних виробів?

   1.На ювелірному виробі повинне бути належне маркування. Етикетка або товарний ярлик, який має бути прикріплений металевою пломбою,повинні містити таку інформацію: артикул та назву виробу,назву виробника, склад, вага, розмір (для каблучок та ланцюгів), найменування вставок, якщо такі є, ціну за один грам і загальну вартість.

   2.Ще однією ознакою справжнього ювелірного виробу є наявність на ньому двох клейм, перше з них – це державне пробірне клеймо, а друге ‒ це проба,яка вказує на вміст дорогоцінного металу в сплаві. В Україні є два різновиди клейма із зазначенням проби: державне клеймо має зображення тризуба – його ставлять підприємства пробірного контролю та клейма заводів, які мають акредитовані хімічні лабораторії, що визначають вміст золота і компонентів, які там є.

   Відповідно до Закону України «Про державне регулювання видобутку, виробництва та використання дорогоцінних металів та дорогоцінного каміння та контроль за операціями з ними», встановлюють такі проби ‒ 375, 500, 585, 750, 958, 999, для срібних ‒ 800, 830, 875, 925, 960. Якщо на пробі ви знайшли цифри 14к або 18к, то ця прикраса вироблена за кордоном. Треба знати, що: 24 карата ‒ це 1000 одиниць (тобто золото 999.9 проби), відповідно 18 карат ‒ це 750 одиниць (тобто 750 проба), а 14 карат ‒ це 583,33 одиниці (майже 585 проба). Не варто купувати прикрасу, якщо клеймо проби нечітке або відсутнє!

   3. Якщо вибір пав на користь товарів іноземного походження, то вони не мають обов’язкового клейма. Нагадуємо, що левова частка підробленої ювелірної продукції привезена в Україну з країн, де подібні вироби коштують небагато, тому вміст дорогоцінних металів в них мінімальний.

   Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 19 березня 1994 р. №172 про реалізацію окремих положень Закону України “Про захист прав споживачів”, ювелірні вироби входять до переліку товарів належної якості,що не підлягають обміну.

   Згідно зі ст. 17 п.4 Закон “Про захист прав споживачів”, споживач має право на перевірку якості, безпеки, комплектності, міри, ваги та ціни продукції, що придбається (замовляється), демонстрацію безпечного та правильного її використання. У разі, коли під час гарантійного строку необхідно визначити причини втрати якості продукції, продавець (виконавець, виробник) зобов’язаний у триденний строк, з дня одержання від споживача письмової згоди, організувати проведення експертизи продукції, яка проводиться за рахунок продавця (виконавця, виробника). Якщо у висновках експертизи буде доведено, що недоліки виникли після передачі продукції споживачеві внаслідок порушення ним встановлених правил використання, зберігання чи транспортування, або дій третіх осіб, вимоги споживача не підлягають задоволенню, а споживач зобов’язаний відшкодувати продавцю (виконавцю, підприємству, яке виконує його функції) витрати на проведення експертизи. Споживач, продавець (виконавець, виробник) мають право на оскарження висновків експертизи у судовому порядку.

dpss

min agro pol

uryad portal

lab diagnost