Адреса / Address: 

65042, вул. 7-ма Пересипська, 6
65042, 7-Peresipska str., 6

Дзвоніть / Calls:
tel/fax: 716-13-01

Що необхідно знати споживачу про засоби вимірювальної техніки

УрФУ 3 Метрология стандартизация   Технічний регламент засобів вимірювальної техніки, затверджений Постановою Кабінету Міністрів від 24.02.2016 року № 163, поширюється на такі засоби вимірювальної техніки (далі – ЗВТ), а саме: лічильники води, лічильники газу та пристрої перетворення об’єму, лічильники активної електричної...

   ...енергії,теплолічильники, вимірювальні системи для безперервного і динамічного вимірювання кількості рідин (крім води), автоматичні зважувальні прилади, таксометри, матеріальні міри, прилади для вимірювання розмірів, аналізатори вихлопних газів.
   Згідно з Технічним регламентом засобів вимірювальної техніки, відповідність засобу вимірювальної техніки повинна засвідчуватися шляхом нанесення на нього знака відповідності, додаткового метрологічного маркування (складається з прямокутника, в якому розміщені літера “М” і дві останні цифри року його нанесення) та належного маркування, а саме: зареєстроване комерційне найменування чи зареєстрована торговельна марка (знак для товарів і послуг); відомості про його характеристики точності; дані про умови експлуатації; вимірювальні можливості; діапазон вимірювань; ідентифікаційне маркування; номер сертифіката перевірки типу або сертифіката експертизи проекту; інформація про відповідність (або невідповідність) додаткових пристроїв, що забезпечують метрологічні результати положенням Технічного регламенту.

   Якщо засіб вимірювальної техніки підпадає під дію декількох технічних регламентів, то його оцінка відповідності повинна бути проведена за всіма технічними регламентами. Обов’язок визначити під дію яких технічних регламентів підпадає засіб вимірювальної техніки, належить виробнику.

Маркування ЗВТ

   Виробник або його уповноважений представник, шляхом нанесення знака відповідності технічним регламентам (якщо передбачено), вказує на те, що він бере на себе відповідальність за відповідність засобів вимірювальної техніки усім вимогам, які визначені у відповідних технічних регламентах.

   Якщо при купівлі засобів вимірювальної техніки у Вас виникають сумніви щодо правильності маркування продукції, Ви маєте право звернутися за роз’ясненням до Управління захисту споживачів Головного управління Держпродспоживслужби в Одеській області

 

dpss

min agro pol

uryad portal

lab diagnost