Адреса / Address: 

65042, вул. 7-ма Пересипська, 6
65042, 7-Peresipska str., 6

Дзвоніть / Calls:
tel/fax: 716-13-01

До уваги керівників сільськогосподарських підприємств та фермерів

4911ded 2011f29 wheat5   Відділ нагляду в насінництві та розсадництві Управління фітосанітарної безпеки звертає увагу керівників сільськогосподарських підприємств та фермерів:постановою Кабінету Міністрів України від 18 серпня 2017 року № 615 затверджено Порядок арбітражного (експертного) визначення якості насіння і садивного матеріалу та Порядок оформлення заяв для проведення арбітражного (експертного) визначення якості насіння і садивного матеріалу.

   Метою прийняття цієї постанови є забезпечення прав споживачів виробників продукції насінництва та розсадництва на якісне насіння і садивний матеріал. Зокрема, прийняття відповідної постанови передбачає визначення офіційної процедури проведення арбітражного (експертного) визначення посівних якостей насіння і товарних якостей садивного матеріалу. Проведення такої процедури відбуватиметься на вимогу споживачів та виробників продукції насінництва та розсадництва у разі їхньої невпевненості у відповідності посівних якостей придбаного насіння або товарних якостей придбаного садивного матеріалу. Фізична особа-підприємець або юридична особа (заявник) не пізніше 10 календарних днів з дня придбання звертається до аудитора із сертифікації (ДП «Державний центр сертифікації і експертизи сільськогосподарської продукції») щодо відбору проби з метою перевірки посівних якостей насіння чи товарних якостей садивного матеріалу та подає копію сертифіката.
   У випадку виявлення розбіжності між показниками, зазначеними у сертифікаті та у документі щодо результату аналізу насіння або садивного матеріалу, виданому аудитором із сертифікації на величину, що перевищує допустимі відхилення, насіння підлягає арбітражному визначенню.
   Для проведення арбітражного (експертного) визначення заявник не пізніше десяти календарних днів з дня отримання ним результатів аналізу подає до територіального органу Держпродспоживслужби заяву, до якої додаються копії сертифіката, та документа щодо результату аналізу насіння чи садивного матеріалу, виданого аудитором із сертифікації.
   Строк арбітражного визначення залежить від біологічних властивостей насіння чи садивного матеріалу.У разі закінчення строку дії сертифіката арбітражне визначення не проводиться.

dpss

min agro pol

uryad portal

lab diagnost