dpss od3 facebook b

fb2                      dpss od5 en 80

Адреса / Address: 

65042, вул. 7-ма Пересипська, 6
6 7th Peresypska St., 65042, Odesa


Дзвоніть / Calls:
tel/fax: 716-13-01

 

Режим роботи:

понеділок - п'ятниця: з 9:00 до 17:30
обідня перерва: з 13:00 до 13:30

Проведено спільну нараду в рамках проекту UHBDP

2cf5664d161df9853dc7da0e22597ca1

    25 березня в м.Ізмаїл Головне управління Держпродспоживслужби в Одеській області спільно з Управлінням аграрної політики Одеської обласної державної адміністрації провели спільну   нараду в рамках  проекту UHBDP  « Сучасний стан галузі бджільництва та експорт меду». Були запрошені  бджоляри – одноосібники  з  Болградського, Ізмаїльського, Кілійського та Ренійського районів. Державним фітосанітарним інспектором Кулавою А.Д.  була зачитана лекція  стосовно безпечного проведення робіт пестицидами і агрохімікатами на медоносних рослинах та безпека бджіл.


  
    Присутнім було наголошено, що в період  інтенсивного використання інсектицидів на посівах медоносних рослин виникає загроза  отруєння бджіл пестицидами, або хімічного токсикозу, що є  результатом грубих порушень правил і санітарних вимог  застосування пестицидів як сільгоспвиробниками так і пасічниками, які розміщують пасіки на присадибних ділянках та тих, що прибувають на кочівлю з вуликами.

   Жвавий відгук викликало питання відносно статті 16 Закону України «Про бджільництво» перевезення (кочівля) пасік до медоносних угідь здійснюється відповідно до ветеринарно-санітарних правил за погодженням з  власниками або користувачами земельних ділянок. Пасічники мають зареєструватися у сільській раді, об'єднаній територіальній громаді на території якої вони знаходяться, своєчасно інформувати як сільські ради, об'єднані територіальні громади так і сусідні господарства про місця перебування своїх пасік, а сільський голова та голова об'єднаної територіальної громади зобов'язаний попередити аграріїв, що на даній території розташована пасіка.

   У присутніх виникали питання: хто , як та в який термін  повинен їх інформувати про застосування пестицидів; яку відповідальність несуть особи про несвоєчасне повідомлення стосовно  проведення робіт по захисту медоносних рослин. На ці та інші запитання державним фітосанітарним інспектором були надані вичерпні відповіді.

dpss

min agro pol

uryad portal

lab diagnost