dpss od3 facebook b

fb2                      dpss od5 en 80

Адреса / Address: 

65042, вул. 7-ма Пересипська, 6
6 7th Peresypska St., 65042, Odesa


Дзвоніть / Calls:
tel/fax: 716-13-01

 

Режим роботи:

понеділок - п'ятниця: з 9:00 до 17:30
обідня перерва: з 13:00 до 13:30

Як правильно визначити свіжість харчової риби?

viber image 2019 04 10 14.17.43

Управління безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Головного Управління Держпродспоживслужби в Одеській області інформує споживачів, як правильно обрати рибу.

  Харчова риба - це риба, призначена окремо чи з іншою харчовою продукцією для подальшого перероблення та (або) споживання.

 

Риба жива. Жива риба повинна проявляти ознаки життєдіяльності, природно рухати тілом, щелепами, плавцями, зябровими кришками та плавати спиною вгору. Луска повинна бути блискуча або трішки бліда з перламутровим відтінком, щільно прилягати до шкіри, виділяється багато прозорого слизу без домішок крові. Шкіра повинна мати природне забарвлення, можуть бути незначні почервоніння поверхні тіла від травм знаряддями лову або під час транспортування. Плавці  можуть мати незначні пошкодження знаряддями лову, зяброві кришки під час дихання рухаються. Зябра покриті тягучим, чистим, прозорим слизом, колір зябрових пелюсток яскраво-рожевий або блідий червоний, без мозаїчного малюнка. Очі здорової живої риби загалом опуклі, рогівка прозора, райдужна оболонка забарвлена відповідно до виду риби, можуть бути окремі крововиливи. Черево має характерну для даного виду риби форму, не має бути видутим та і не запалим, не рваним та без плям. Запах повинен бути властивий живій рибі, без сторонніх запахів.

Риба свіжа.  Свіжа доброякісна риба повинна відповідати слідуючим вимогам. У свіжої (снулої) риби добре виражена закляклість м’язів (при  натисненні пальцем ямка в області спинних м’язів швидко зникає). Луска повинна бути блискуча або трішки бліда з перламутровим відтінком, щільно прилягати до шкіри, слиз  прозорий  без домішок крові та стороннього запаху. Шкіра повинна мати природне забарвлення, можуть бути незначні почервоніння поверхні тіла від травм знаряддями лову або під час транспортування. Плавці  можуть мати незначні пошкодження знаряддями лову. Зябра покриті тягучим, чистим, прозорим слизом, колір зябрових пелюсток яскраво-рожевий або блідий червоний, зяброві кришки повинні плотно закривати зяброву порожнину. Очі опуклі, рогівка прозора,  можуть бути окремі незначні крововиливи. Черево має характерну для даного виду риби форму, не має бути вздутим, анальний отвір щільно закритий, без виділення слизу. Внутрішні органи природного забарвлення та структури, без наявності пухлин, кишечник не вздутий, без гнильного запаху.

Риба охолоджена. Доброякісна охолоджена риба повинна бути непошкодженою, з чистою поверхнею тіла природного кольору , зябрами від темно-червоного до рожевого кольору. У всіх видів риб, окрім осетрових може бути слабкий кислуватий запах взябрах, який легко видаляється при промиванні водою. Інші признаки доброякісної охолодженої риби такі ж як і свіжої.

Риба морожена. Доброякісна свіжеморожена риба повинна бути з поверхні вкрита луской, бути непошкодженою або слабо пошкодженою (крім сельдевих) та мати природне для кожного вида забарвлення. Може бути невелике почервоніння та наявність поверхневого пожовтіння, яке не проникає під шкіру. Колір зябр може  бути від інтенсивно-червоного до тьмяно-червоного. Поверхня  розрізу в області спинних м’язів повинна мати одноманітний колір.  Тушки риби після розморожування не повинні мати сторонніх запахів. При  тривалому зберіганні в холодильнику у жирних риб допускається наявність на поверхні запаху кислого жиру.

Риба солена, копчена. Якісну солену рибу можно розпізнати за слідуючими ознаками: поверхня повинна бути в залежності від виду риби від сріблясто-білого до темно-сіроватого кольору ( у риби міцного посолу  може бути тьмяна з жовтуватим відтінком). Зяброві пелюстки не розповзаються, шкіра знимається великими кусками, м’ясо такої риби щільне, не повинно розповзатися. Запах та колір приємний. Тузлук має рожевий, вишневий або світло-коричневий колір, може бути трохи помутнілий.

Риба холодного копчення повинна мати золотистий колір, чисту та суху поверхню. М’язова тканина сіро-жовтуватого коліру, щільної консистенції, при розрізі трохи кришиться. Запах та колір притаманний копченостям, приємний. Допускається наявність на поверхні риби білково-жирового наліту, незначного наліту солі, пошкодження луски, легкий присмак мулу (у сельдевих незначний запах кислого жиру).

dpss

min agro pol

uryad portal

lab diagnost