dpss od3 facebook b

fb2                      dpss od5 en 80

Адреса / Address: 

65042, вул. 7-ма Пересипська, 6
6 7th Peresypska St., 65042, Odesa


Дзвоніть / Calls:
tel/fax: 716-13-01

 

Режим роботи:

понеділок - п'ятниця: з 9:00 до 17:30
обідня перерва: з 13:00 до 13:30

Відділ метрологічного нагляду

f7c10486e76f1745c9c4001171014aa5

Усі ваги повинні бути повірені!

        Практично щодня кожному з нас доводиться купувати той чи інший товар «на вагу», тож щоразу ми ризикуємо стати жертвою обважування. І хоча на перший погляд нестачу 20-30 або й 100 грамів під час покупки не помітиш, так само, як і сотня кілограмів «не зробить погоди», коли йдеться про багатотонний вантаж. Якщо користуватися послугами недобросовісних продавців постійно, за рік набіжить дуже відчутна для Вашого бюджету сума.   

  Саме тому, у Законі України «Про метрологію та метрологічну діяльність» та інших нормативно - правових актах у сфері метрології є норма про те, що усі ваги, які використовуються під час торговельно - комерційних операцій, підлягають обов’язковій повірці один раз на рік (для неавтоматичних зважувальних приладів механічних до 50 кг-міжповірочний інтервал 1,5 року). Якщо зважувальний пристрій не пройшов цю процедуру, він не повинен бути допущений до експлуатації.

Електронні ваги також обов’язково потрібно повіряти!

       Часто зустрічаєш думку продавців і покупців, що електронні ваги гарантують точне і чесне зважування. Миттєвий результат на табло. Неможливість вплинути на нього за допомогою магніта чи спеціально полегшених гир, всиляють у споживача впевненість, що обману тут бути не може.

        Та це не зовсім так, хоча можливостей ошукати вас за допомогою механічних ваг значно більше, однак, знаходяться умільці, які здатні переналаштувати й електронний зважувальний пристрій з вигідною для продавця похибкою. До того ж слід враховувати, що будь-яка техніка за час багаторічної експлуатації  виходить із ладу і це не завжди помітно «неозброєним оком». Більше того, нелегально ввезені на територію України ваги, можуть не відповідати Технічному регламенту щодо неавтоматичних зважувальних приладів.

         Усі ваги, які використовуються у торговельно -комерційних операціях, повинні успішно пройти оцінку відповідності (визначені законодавством випробування), після чого вони вносяться до Державного реєстру засобів вимірювальної техніки, допущених до експлуатації в Україні.

Після цього на них наноситься спеціальний знак:

              Як зазвичай, добросовісний продавець ніколи не стане уникати повірки, якщо йому нічого приховувати від своїх клієнтів. На електронних вагах повірочне тавро ставиться знизу, і якщо у споживача виникають сумніви у достовірності результатів зважування, йому зобов’язані його продемонструвати.  Це тавро закриває доступ до механізму переналаштування. Також варто звернути увагу, чи є запис у паспорті з датою останньої повірки з відбитком повірочного тавра або чи є свідоцтво про повірку даного засобу вимірювальної техніки.

        Крім того, на боковій поверхні «правильних» вагів має бути табличка з зазначенням країни- виробника, торгівельної марки, заводського номеру, року випуску, ціни повірочної поділки, найвищої межі зважування «Max=…», знаку Держреєстру. До того ж повірені ваги повинні бути опломбовані, пломба має бути цілісною, відтиск тавра чітким, а строк його дії не перевищувати 1 рік (1,5 року). Під час зважування вам чітко має бути видно цифри на табло.

        Тим, хто прагне успішно займатися торгівельною діяльністю варто пам’ятати: значно вигідніше користуватися повіреними засобами вимірювальної техніки, ніж зіпсувати свою репутацію та назавжди втратити довіру своїх клієнтів.

dpss

min agro pol

uryad portal

lab diagnost