Відділ контролю за рекламою та дотриманням антитютюнового законодавства

   Відділ контролю за рекламою та дотриманням антитютюнового законодавства, відповідно до покладених на нього завдань, здійснює контроль за дотриманням законодавства про рекламу в частині захисту прав споживачів реклами, приймає рішення про визнання реклами недобросовісною, прихованою, про визнання порівняння в рекламі неправомірним з одночасним зупиненням її розповсюдження та забезпечує реалізацію державної політики із захисту прав споживачів у сфері антитютюнового законодавства в м.Одесі та Одеській області. Здійснює в установленому порядку перевірки суб’єктів господарювання та застосовує фінансові санкції за порушення вимог чинного законодавства України у вищевказаних сферах діяльності.

reklama

   Порядок здійснення контролю за дотриманням законодавства про рекламу встановлено ст. 26 Закону України «Про рекламу» та Порядком накладення штрафів за порушення законодавства про рекламу, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 26.05.2004 р. №693.

   Відповідно до п.1. ст. 27 ЗУ «Про рекламу», особи, винні у порушенні вимог законодавства про рекламу, несуть дисциплінарну, цивільно-правову, адміністративну та кримінальну відповідальність.

   Згідно з п. 2 ст.27 ЗУ «Про рекламу», відповідальність за порушення законодавства про рекламу несуть:

   1) рекламодавці, винні:

 • у замовленні реклами продукції, виробництво та/або обіг якої заборонено законом;
 • у наданні недостовірної інформації виробнику реклами, необхідної для виробництва реклами;
 • у замовленні розповсюдження реклами, забороненої законом;
 • у недотриманні встановлених законом вимог щодо змісту реклами;
 • у порушенні порядку розповсюдження реклами, якщо реклама розповсюджується ними самостійно;

   2) виробники реклами, винні у порушенні прав третіх осіб при виготовленні реклами;

   3) розповсюджувачі реклами, винні в порушенні встановленого законодавством порядку розповсюдження та розміщення реклами.

   Центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державного контролю за додержанням законодавства про захист прав споживачів накладає штрафи у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, за поданням державних органів, зазначених у статті 26 цього Закону, або самостійно у випадках, передбачених цією статтею, крім тих, які віднесено виключно до компетенції Антимонопольного комітету України та які регулюються законодвством з питань авторськго права та суміжних прав.

palinnya

Попередження та зменшення вживання тютюнових виробів та їх шкідливого впливу на здоров'я населення.

   Відповідно до ст.13 Закону України «Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров’я населення», забороняється куріння тютюнових виробів, а також електронних сигарет і кальянів:

 • у ліфтах і таксофонах;
 • у приміщеннях та на території закладів охорони здоров’я;
 • у приміщеннях та на території навчальних закладів;
 • на дитячих майданчиках;
 • у приміщеннях та на території спортивних і фізкультурно-оздоровчих споруд та закладів фізичної культури і спорту;
 • у під’їздах житлових будинків;
 • у підземних переходах;
 • у транспорті загального користування, що використовується для перевезення пасажирів;
 • у приміщеннях закладів ресторанного господарства;
 • у приміщеннях об’єктів культурного призначення;
 • у приміщеннях органів державної влади та органів місцевого самоврядування, інших державних установ;
 • на стаціонарно обладнаних зупинках маршрутних транспортних засобів.

   Також, реалізація (продаж) тютюнових виробів, предметів, пов'язаних з їх вживанням, особам, які не досягли 18 років, а також реалізація (продаж) тютюнових виробів в упаковках, що містять менше ніж 20 сигарет або цигарок, чи поштучно (крім сигар) забороняються. Законом можуть встановлюватися й інші обмеження щодо реалізації (продажу) тютюнових виробів.

   Порядок застосування до суб'єктів господарювання фінансових санкцій за порушення вимог антитютюнового законодавства передбачений статтею 20 Закону України «Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров’я населення».

   Звернення з питань порушень вимог антитютюнового законодавства можуть бути розглянуті спеціалістами Головного управління Держпродспоживслужби в Одеській області, після надання погодження Державною регуляторною службою.

Законодавча база

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…