Метрологічний нагляд

   Метрологічний нагляд передбачає діяльність, яка провадиться у сфері законодавчо регульованої метрології з метою перевірки додержання суб’єктами господарювання вимог Закону України «Про метрологію та метрологічну діяльність», технічних регламентів та інших нормативно-правових актів у сфері метрології та метрологічної діяльності.

   Видами метрологічного нагляду, зокрема, є:

1) метрологічний нагляд за законодавчо регульованими засобами вимірювальної техніки, що перебувають в експлуатації;

2) метрологічний нагляд за кількістю фасованого товару в упаковках.

   Під час метрологічного нагляду за законодавчо регульованими засобами вимірювальної техніки, що перебувають в експлуатації, у суб’єктів господарювання проводиться перевірка щодо:

  • стану та дотримання правил застосування засобів вимірювальної техніки;
  • додержання вимог до періодичної повірки засобів вимірювальної техніки;
  • застосування дозволених одиниць вимірювання під час експлуатації засобів вимірювальної техніки.

   Метрологічному нагляду за кількістю фасованого товару в упаковках підлягають готові упаковки будь-якого виду під час фасування і продажу товару в разі, коли вміст таких упаковок не може бути змінений без їх розкривання чи деформування, а кількість товару зазначена в одиницях маси, об’єму або іншої фізичної величини.

   Метрологічні вимоги до фасованих товарів, у т.ч. вимоги до відхилень кількості фасованих товарів в упаковках від номінального значення встановлюється технічними регламентами або іншими нормативно- правовими актами.

   Метрологічний нагляд за законодавчо регульованими засобами вимірювальної техніки, що перебувають в експлуатації, та метрологічний нагляд за кількістю фасованого товару в упаковках здійснюється шляхом проведення перевірок відповідно до Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності".

Уніфіковані форми актів з метрологічного нагляду:
Форма 1,
Форма 2

Законодавча база

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…