Державний ринковий нагляд

Відділ ринкового нагляду

   Державний ринковий нагляд – це діяльність органів ринкового нагляду з метою забезпечення відповідності продукції встановленим вимогам, а також забезпечення відсутності загроз суспільним інтересам.

   Метою здійснення ринкового нагляду є вжиття обмежувальних (корегувальних) заходів з відповідним інформуванням громадськості щодо продукції, яка при її використанні за призначенням або за обґрунтовано передбачуваних умов і при належному встановленні та технічному обслуговуванні становить загрозу суспільним інтересам чи яка в інший спосіб не відповідає встановленим вимогам.

   ГУ Держпродспоживслужби в Одеській області відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 28.12.2016 № 1069 «Про затвердження переліку видів продукції, щодо яких органи державного ринкового нагляду здійснюють державний ринковий нагляд» здійснює державний ринковий нагляд за продукцією, що введена в обіг та розповсюджується на ринку України відповідно до вимог технічних регламентів. Це близько 90 % від загальної кількості промислової продукції.

   Сфера діяльності відділу ринкового нагляду охоплює характеристики наступної продукції:

  • електричне та електронне обладнання;
  • лампи побутового використання;
  • водогрійні котли, що працюють на рідкому чи газоподібному паливі;
  • прилади, що працюють на газоподібному паливі;
  • машини та устаткування;
  • мийні засоби;
  • текстильні вироби;
  • дитячі ігри та іграшки;
  • радіообладнання і телекомунікаційне кінцеве обладнання та ін.

   Діяльність відділу ринкового нагляду ГУ Держпродспоживслужби в Одеській області підвищує рівень захисту споживачів від небезпечної продукції, сприяє зменшенню кількості підприємств, що допускають порушення законодавства у сфері забезпечення безпеки продукції, запроваджує мотиваційні механізми для здійснення суб’єктами господарювання самостійного контролю відповідності продукції встановленим вимогам.

Звіт відділу за 2016 рік

Звіт відділу ринкового нагляду про результати перевірок за ІІ квартал 2017 року

Звіт відділу ринкового нагляду про результати перевірок за ІIІ квартал 2017 року

Законодавча база

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…