dpss od3

facebook btelegram messenger 

fb2telegram messenger                    dpss od5 en 80

Адреса / Address: 

65042, вул. 7-ма Пересипська, 6
6 7th Peresypska St., 65042, Odesa

Дзвоніть / Calls:
tel/fax: 716-13-01

Режим роботи:

понеділок - п'ятниця: з 8:00 до 16:30
обідня перерва: з 12:00 до 12:30

5

Тенденції щодо поширення у світі нового штаму коронавіруса SARS-CoV-2 «Омікрон» свідчать про те, що Україна теж не уникне нового спалаху коронавірусної хвороби. Водночас медична система постійно вдосконалюється до чергового навантаження. Важливо, щоб кожен дотримувався протиепідемічних правил, адже темпи захворюваності поступово зростають.

1

Діяльність сільськогосподарських підприємств в Україні, а також фізичних осіб у сфері вирощування рослинної продукції в силу своїх особливостей є одним із найризикованіших видів підприємницької діяльності. Попри те ця галузь останніми роками надзвичайно стрімко розвивається. Відтак, існує чимало правових ризиків, з якими стикаються у своїй діяльності як сільськогосподарські підприємства, застосовуючи хімічну обробку угідь, так і звичайні громадяни.

1

На прохання наших читачів ми повертаємося до теми бактеріального опіку плодових дерев та зосередимось на збуднику, що провокує цю хворобу, - бактерії з роду ервіній.

Бактеріальний опік плодових (Erwinia amylovora Burill Winslow et. al.), включений до Переліку регульованих шкідливих організмів, обмежено поширених в Україні. Збудник здатен паразитувати на понад 170 видах рослин. Найбільшої шкоди завдає рослинам родини Розоцвітних – яблуні, груші, айві. З декоративних та дикорослих збудник уражує глід, піроканту, горобину, китайську айву, спірею, троянду.

2До нас надійшло два інформаційних повідомлення системи швидкого реагування по харчових продуктах та кормах (RASFF) щодо небезпечного китайського кухонного начиння. Перше з них (№2020.6056 - fup 4 від 10.01.22) стосується виявлення міграції первинних ароматичних амінів у ложках (шумівках). Другий лист (№ 2021.0705 - fup 1 від 10.01.22) попереджає про ту ж саму міграцію первинних ароматичних амінів, тільки вже у нейлонових ополониках.

Продукція експортувалася в Україну з Китаю (виробник: Yangjiang Mojiang Industri & Trade Co.; експортер: GUANGDONG EKA INDUSTRIAL INVESTMENT CO., LTD UNIT 1201, BLOCK E, POLY WORLD TRADE CENTER) через Францію. Отримувач: «АШАН Україна», S95 - Бориспіль, 08301.

1За період роботи від 11 до 16 січня 2022 року фахівцями Головного управління Держпродспоживслужби в Одеській області здійснено фітосанітарний контроль до зернових. Вони були відвантажені на експорт у кількості близько 1,020 млн. т.

За аналогічний період проведено фітосанітарний контроль при імпорті овочів та фруктів. Допущено до ввезення на територію Одеської області майже 10,7 тис. т.

1

Спеціалісти управління фітосанітарної безпеки, контролю в сфері насінництва та розсадництва Головного управління Держпродспоживслужби в Одеській області регулярно проводять консультативно-роз’яснювальну роботу серед суб’єктів господарювання всіх форм власності щодо дотримання прав на сорти рослин як об’єктів інтелектуальної власності, ліцензійних договорів та патентного права.

В ефірі ТК «Подільське ефірне телебачення» із начальником відділу державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Подільського управління Головного Управління Держпродспоживслужби в Одеській області Наталією Димковою обговорено питання щодо змін в організації харчування дітей згідно вимог Постанови Кабінету Міністрів України від 24.03.2021 № 305 «Про затвердження норм та Порядку організації харчування у закладах освіти та дитячих закладах оздоровлення та відпочинку». Постанова набула чинності 1 січня 2022 року.

1

До Головного управління Держпродспоживслужби в Одеській області надійшло інформаційне повідомлення системи швидкого реагування по харчових продуктах та кормах (RASFF) від 06 січня 2022 року (№2021.7114). Це попередження стосується виявлених афлатоксинів (В1 = 15,7; загальна кількість = 19,9 мкг/кг – ppb) у смажених фісташках в шкарлупі. Вони експортувалися з Туреччини (виробник: Alagözler Gida Paz. San. Ve Tic Ith Ihr Turz. Ltd. Sti; експортер: Malatya Pazari Kuruyemiscilik Sanayi ve Ticaret A.S.) через Болгарію до України (отримувач: ТОВ «Океан Компані Трейд», вул. Миру 3, м. Київ, 03134).

dpss

min agro pol

uryad portal

lab diagnost