dpss od3

facebook btelegram messenger 

fb2telegram messenger                    dpss od5 en 80

06

Головне управління Держпродспоживслужби в Одеській області вітає з Днем захисників і захисниць України! Цього року ми вперше його святкуємо 1 жовтня.

Це свято відзначається в Україні на державному рівні з 2014 року на вшанування мужності та героїзму захисників і захисниць незалежності та територіальної цілісності України, військових традицій і звитяг нашого народу, сприяння подальшому зміцненню патріотичного духу у суспільстві.

Від цього року День захисників і захисниць перенесено з 14 на 1 жовтня у звʼязку з переходом Православної церкви України та Української греко-католицької церкви на Новоюліанський стиль календаря. Адже це свято збігається з Покровою Пресвятої Богородиці, що не випадково. Пресвяту Богородицю дуже шанували козаки, а Покрова для них була одним із найвеличніших свят, за що й отримала другу назву – Козацька Покрова. Козацькі традиції бережуть і розвивають сучасні захисники і захисниці України.

День захисників і захисниць – передусім свято тих, завдяки кому ми втримали незалежність, маємо змогу жити своїм щоденним життям – працювати, творити, виховувати дітей. Своїм героїзмом, відвагою та самовідданістю нинішні захисники і захисниці звоювали найвищий рівень довіри в українців. Це свято – ще одна можливість подякувати їм за захист України.

І наша подяка – це не щось абстрактне і безособове. Адже в кожного з нас є рідні, друзі, колеги, котрі служать у Силах оборони. Ми повинні забезпечувати нашій армії міцний тил – кожен у свій спосіб, але з максимальною самовіддачею, так, щоб це посилювало наших оборонців. Віримо, що нинішні захисники та захисниці здобудуть Україні Перемогу!

01

На посівах озимих колосових спостерігатиметься шкідливість личинок хлібної жужелиці (туруна), особливо на площах, де проводили посів по стерньових попередниках. Пошкоджені личинками хлібної жужелиці листки і молоді стебла пшениці мають «змочалений вигляд». У місцях скупчення личинок рослини гинуть, а на посівах утворюються плями у вигляді «лисин». Тривалість пошкодження  рослин озимих культур восени залежатиме від вологості ґрунту. За посухи личинки будуть живитися 15-25 днів, за вологої осені – до 100 днів. Живлення личинок  припиняється за зниження температури до мінусової.

01

Щорічно 28 вересня в усьому світі відзначається Всесвітній день боротьби зі сказом (World Rabies Day), головною метою якого є привернення уваги громадськості до цієї гострої проблеми. Сказ, або гідрофобія - вірусна хвороба диких і домашніх тварин, від яких може заразитися людина. У розвинених країнах основний носій вірусу - дикі тварини, від яких хвороба передається домашнім тваринам. Інфікування людей зазвичай відбувається внаслідок укусу, ослинення або дряпання, завданих зараженою твариною.

02

До Головного управління надійшло інформаційне повідомлення системи швидкого реагування по харчових продуктах та кормах (RASFF) від 25 вересня 2023 року №2023.6455-fup 12 щодо виявлення Bacillus cereus в соусах з Нідерландів (виробник: Lekkerkerker Food, Netherlands) до України (отримувач: «ЯН ДЖЕНЕРАЛ ПРОДАКТС УКРАЇНА», проспект Повітрофлотський 66, м. Київ, 03151).

01

Головне управління Держпродспоживслужби в Одеській області інформує суб’єктів господарювання, які здійснюють діяльність на території регіону, а також операторів ринку, які нещодавно перевели свій бізнес з інших регіонів України, про необхідність отримання експлуатаційного дозволу на провадження діяльності з виробництва та/або зберігання харчових продуктів тваринного походження, зокрема з вилову та зберігання риби (рибоприймальні пункти).

03

Головне управління як уповноважений територіальний орган Держпродспоживслужби здійснює всі необхідні профілактичні та лікувальні заходи для забезпечення стабільної епізоотичної ситуації в регіоні. Один із основних заходів – профілактика сказу тварин, зокрема домашніх кішок та собак, що включає в себе щеплення антирабічною вакциною.

За період від 15 до 22 вересня в Одеському регіоні щеплено проти сказу 13 710 голів, включаючи собак – 8 738, котів – 4911, велику рогату худобу – 7, дрібну рогату худобу – 39, коней – 15.

01

Відбулася нарада спеціалістів Березівського районного управління під головуванням в.о. начальника управління Олексія Осіпенка, заступника начальника управління-начальника відділу безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Березівського районного управління Яніни Михайлової із спеціалістами відділів безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини, відділу за дотриманням санітарного законодавства управління та працівниками Березівської районної державної лікарні ветеринарної медицини.

01

Послуги з ремонту, виготовлення або збірки меблів регламентуються, зокрема Правилами побутового обслуговування населення, що затверджені Постановою Кабінету Міністрів України від 16 червня 2023 р. №614. Відповідно до зазначених Правил, під час приймання замовлення на ремонт та виготовлення меблів виконавець надає споживачу професійну консультацію та узгоджує з ним деталі виконання замовлення (вироби за зразками-моделями або ескізи (малюнки, креслення), матеріали, фурнітуру тощо), що підтверджується підписом споживача. Також споживач може запропонувати свій ескіз (малюнок, креслення) виробу.

01

Під час вибору електричних ламп на першому місці стоїть питання їх енергоефективності. Тому лампи розжарювання вже давно втратили монопольне становище на прилавках магазинів. Спочатку їх тіснили люмінесцентні лампи, потім – світлодіодні аналоги, або як їх називають, – LED-лампи.

dpss

uryad portal

lab diagnost