dpss od3

facebook btelegram messenger 

fb2telegram messenger                    dpss od5 en 80

04

Курити заборонено, а де знак? Щоб повідомити відвідувачів, які можливо ще не знають про заборону куріння, у приміщеннях усіх форм власності має бути знак про заборону куріння і текст «Куріння, вживання, використання тютюнових виробів, електронних сигарет, пристроїв для споживання тютюнових виробів без їх згоряння, кальянів заборонено!»

Якщо ж знаку немає, пишіть скаргу:

- до Держпродспоживслужби;

- через сервіс Центру громадського здоров’я

Штраф для власників закладів, у яких немає такого знаку, складає 1 000 грн.

Якщо ж хочете собі такий знак, щоб було згідно з законом, то ось лінк:

https://center-life.org/wp-content/uploads/2022/09/Kurinnia-zaboroneno_4-ikonky-1.pdf

03

Головне управління інформує господарів домашніх тварин, які збираються виїжджати з України до Молдови. За повідомленням компетентного органу Республіки Молдова скасовуються спрощені умови до некомерційного переміщення домашніх тварин.

02

В рамках підписаного Меморандуму про співробітництво і партнерство між Головним управлінням Держпродспоживслужби в Одеській області і Південним міжрегіональним управлінням Державної служби з питань праці та інформаційної кампанії «Трудовий договір: твій пасок безпеки у світі праці» ознайомлюємо (інфографіка під катом) із порядком укладення трудового договору. 

03

Мишоподібні гризуни – найнебезпечніші  шкідники осінньо-зимового періоду, які щорічно завдають значної шкоди сільському господарству. Тепла погода  майже весь листопад сприяла переселенню мишоподібних гризунів з місць резервації (лісосмуги, неорні землі, багаторічні трави, скирти соломи) в крайові смуги озимих зернових культур і ріпаку та наростанню їх чисельності на багаторічних травах.

Гризуни здатні завдати величезних збитків сільськогосподарському виробництву як в польових умовах, так і в складах, коморах, зерносховищах, на фермах.

02

28 листопада 2023 року у підсобному господарстві Новосавицького психоневрологічного будинку-інтернату загинуло троє свиней. З метою з'ясування епізоотичної ситуації спеціалісти Роздільнянської районної державної лікарні ветеринарної медицини виїхали на місце, відібрали патологічний матеріал та направили для подальших лабораторних досліджень на африканську чуму свиней (АЧС) до Випробувального центру Одеської регіональної державної лабораторії Держпродспоживслужби. Відповідно до звіту центру, з патологічного матеріалу, відібраного від трьох трупів свиней, виділено ДНК вірусу АЧС. Вранці 29 листопада виявлено ще двоє свиней, що загинули.

01

Ви надіслали скаргу стосовно порушення бездимного законодавства до Держпродспоживслужби. А що ж далі робить Держпродспоживслужба?

1. Отримує та реєструє вашу скаргу.

2. Направляє звернення та погодження щодо проведення позапланової перевірки.

3. Видає наказ про проведення перевірки та оформлює направлення.

4. Зазначені у направленні представники приходять у визначений час до суб’єкта господарювання, надають копію направлення і погодження й проводять позапланову перевірку.

5. За результатами перевірки складає акт про проведення перевірки.

6. У разі виявлення порушень накладає відповідний штраф.

7. Повідомляє заявника про результати розгляду скарги та вжиті заходи.

 

Кожна скарга – це крок до забезпечення дотримання бездимного законодавства та захисту здоров’я, що вкрай важливо, особливо в умовах війни.

02

Досі бачите попільнички або будь-які інші предмети, які пов’язані з вживанням тютюнових виробів, на видному місці у закладах ресторанного господарства? Відповідно до чинного законодавства це заборонено! Зробіть три маленьких кроки, і можливо саме ваші дії зменшать кількість порушень антитютюнового законодавства і захистять здоров’я українців.

1. Зробіть фото правопорушення.

2. Дізнайтесь найменування та адресу закладу для заповнення звернення (має бути на фіскальному чеку або в куточку споживача).

3. Надішліть скаргу до Держпродспоживслужби.

Представники Держпродспоживслужби прийдуть до закладу, перевірять, чи є правопорушення, у разі підтвердження – випишуть штраф. Спершу штраф для закладу складе 3 000 грн, а за кожне повторне протягом року порушення – 15 000 грн.

Якщо до того часу ознак правопорушення вже не буде, Держпродспоживслужба усе одно проведе інформаційно-роз’яснювальну роботу. Тож ваша скарга принесе тільки користь.

01

Іноді в магазині з нами трапляються неприємні ситуації. Наприклад, коли йдеш по супермаркету і раптом зачіпляєш скляну пляшку, яка вщент розбивається на підлозі. Перша реакція – паніка, згодом починаєш рахувати, скільки грошей доведеться віддати за пошкоджений товар. Проте треба зберігати спокій і не поспішати платити, адже є кілька способів захистити свій гаманець від подібних ситуацій.

З базовими знаннями з харчового законодавства можна ознайомитися під час вивчення курсу «Практичні аспекти виконання закладами освіти вимог харчового законодавства» - https://bit.ly/46Y1Ibj

Після завершення базового курсу учасники, які успішно склали тестування, отримають сертифікат. А потім на підставі сертифікату можна буде ознайомитися з поглибленим курсом: «Впровадження у харчоблоках закладів освіти процедур, заснованих на принципах НАССР».

Курси розроблені Держпродспоживслужбою, Мінагрополітики та європейським проєктом EU4SaferFood. Передмову до них зробив Перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький.

dpss

uryad portal

lab diagnost