dpss od3

facebook btelegram messenger 

fb2telegram messenger                    dpss od5 en 80

Адреса / Address: 

65042, вул. 7-ма Пересипська, 6
6 7th Peresypska St., 65042, Odesa


Дзвоніть / Calls:
tel/fax: 716-13-01

У зв'язку з технічними причинами
наявний додатковий телефон
для зв'язку 096-035-41-42 

Режим роботи:

понеділок - п'ятниця: з 8:00 до 16:30
обідня перерва: з 12:00 до 12:30

1

    Державні фітосанітарні інспектори Головного управління Держпродспоживслужби в Одеській області провели інформаційно-роз’яснювальну роботу щодо шкодочинності регульованих шкідливих організмів плодових дерев, зокрема чорничної плодової мухи (Rhagoletis mendax Curran.), маньчжурської фруктової молі (Cydia inopinata Heinrich.) – карантинних шкідники списку А1, які відсутні в Україні, та щодо шкодочинності шкідників – плодової мухи Фауста (Rhagoletis fausta) та дрозофіли строкатокрилої (Drosophila suzukii Mats). Бесіди пройшли в Арцизькому, Кодимському та Білгород-Дністровському районах.

2

    Гриби - це цінний харчовий продукт. Кожного року влітку і восени люди вирушають у ліс по гриби. Однак навіть досвідчені грибники мають ретельно дотримуватись правил безпеки, тому що вживання дикорослих грибів (серед яких є багато отруйних) небезпечно через загрозу виникнення важких отруєнь, а іноді і смерті.

    В Україні з початку року зареєстровано 289 осіб, постраждалих внаслідок отруєння дикорослими грибами, з них 11 людей померли. На території Одеської області станом на 24.11.2020 зареєстрований 21 підтверджений випадок отруєння дикорослими грибами з 38 потерпілими, у тому числі дітей до 17 років - 13, одна дитина померла.

1

    Зерновиробництво для нашої країни є найбільш пріоритетною та стратегічно важливою галуззю агропромислового комплексу, а тому без підвищення ефективності системи насінництва неможливий подальший його ефективний розвиток. Європейський та світовий досвід свідчить про те, що своєчасна сортозаміна і сортооновлення є надійним резервом збільшення виробництва сільськогосподарської продукції.

30

    Головне управління Держпродспоживслужби в Одеській області проводить моніторинг та надає консультації суб’єктам насінництва та розсадництва, котрі занесені до Державного реєстру виробників насіння в Одеській області.

    Наші спеціалісти наголошують на тому, що обов’язковому пакуванню та маркуванню підлягають усі партії добазового та базового насіння незалежно від призначення, а також партії сертифікованого насіння першої генерації, що призначені для реалізації. Партії сертифікованого насіння нижчих генерацій, які призначені для реалізації, допускається зберігати без пакування (у засіках чи буртах), але з обов’язковим маркуванням.

20

   Восени, до настання стійких морозів, багато садівників займаються закладкою або оновленням саду. Він може стати предметом вашої гордості або джерелом нескінченних турбот й глибокого розчарування. Тому Головне управління Держпродспоживслужби в Одеській області надає споживачеві кілька корисних порад при купівлі садивного матеріалу декоративних рослин, щоб застерегти від помилок на самому початку шляху.

1

   Одне з найважливіших завдань Держпродспоживслужби – своєчасне виявлення, локалізація і ліквідація регульованих шкідливих організмів, зокрема шкідників лісу.

   Ліс відіграє велику роль у господарствах України, має велике ґрунтозахисне, водоохоронне і кліматичне значення. Але продуктивність його часто знижується багатьма факторами і насамперед шкодочинністю комах.

   Спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Одеській області проводять роз’яснювальну роботу щодо шкодочинності небезпечних карантинних шкідників лісу.

40  Відбулося навчання державних фітосанітарних інспекторів Головного управління Держпродспоживслужби в Одеській області щодо вимог стандарту ДСТУ ISO/IEC 17025:2017 «Загальні вимоги до компетентності випробувальних та калібрувальних лабораторій» та проведення фітосанітарної експертизи (аналізів) і їх документального оформлення. Навчання відбулось із залученням спеціалістів ДУ «Одеська фітосанітарна лабораторія».

30   

 

 

 Левова частка реекспорту в Одеській області здійснюється через Ренійський морський торговельний порт. Наразі державні фітосанітарні інспектори Головного управління Держпродспоживслужби в Одеській області продовжують проведення фітосанітарних процедур до вантажу соняшника з Молдови. 

 

    Насіння соняшнику надходить з Молдови у вантажівках, перевантажується у баржі та у супроводі фітосанітарних сертифікатів відправляється на реекспорт до країн ЄС.

20     До Головного управління Держпродспоживслужби в Одеській області надійшло повідомлення системи швидкого реагування по харчових продуктах та кормах (RASFF) від 13 листопада 2020 року № 2020. 4964 - fup 1 щодо виявлення міграції первинних ароматичних амінів (0,37 мг/кг – ppm) з порціонних ложок. Вони експортувалися з Фінляндії (виробник: Fiskars Finland Oy Ab, Helsinki) до Королівства Данія (вантажоодержувач: Fiskars Danmark A/S, Glostrup) та України (отримувачі: ТОВ «Світ-Україна», вул. Київська, 8, м. Вишневе, Київська обл., 08132; ТОВ «Т2 СТРОЙ», просп. Повітрофлотський 92 Б, м. Київ, 03036 ).

dpss

min agro pol

uryad portal

lab diagnost