2

За результатами проведеного моніторингу території Савранської селищної ради Подільського району Одеської області та Ширяївської селищної ради Березівського району Одеської області за допомогою феромонних пасток виявлено регульований шкідливий організм - західний кукурудзяний жук (Diabrotica virgifera virgifera LeConte).

1

Влітку, коли люди проводять більше часу біля водойм, в Україні зростає захворюваність на лептоспіроз. За 6 місяців 2022 року в Україні зареєстрували 32 випадки, зокрема 13 – у червні. В Одеській області з початку року зареєстровано два випадки у Роздільнянському районі.

4

У 2019 році Перелік регульованих шкідливих організмів поповнився жуком-ксилофагом (шкідником деревних рослин) з поетичною назвою «Ясенева смарагдова вузькотіла златка» (латиною Agrilus planipennis Fairmaire). Вона є інвазійним видом. Її природний ареал – листяні ліси Корейського півострова, північно-східного Китаю, Японії, Монголії, Тайваню. Там вона заселяє багато видів ясеня й горіха. Окрім ясеня пенсільванського златка заселяє ясень звичайний.

3

Головне управління Держпродспоживслужби в Одеській області нагадує споживачам, а також суб’єктам господарювання про обов’язковість дотримання законодавства у сфері захисту прав споживачів, особливо в умовах воєнного стану.

Слід зазначити, що споживачі під час укладення, зміни, виконання та припинення договорів щодо отримання (придбання, замовлення тощо) продукції, а також при використанні продукції, яка реалізується на території України, для задоволення своїх особистих потреб мають право на:

2

Фахівці відділу нагляду і реєстрації сільськогосподарської техніки провели робочу нараду з завідувачем кафедри агроінженерії професором, кандидатом наук Анатолієм Миколайовичем Яковенком стосовно відкриття спеціалізації «Технична експертиза транспортних засобів» на кафедрі «Агроінженерія» факультету геодезії, землеустрою та агроінженерії Одеського державного аграрного університету.

Під час зустрічі були надані консультації та роз’яснення норм чинного законодавства України щодо реєстрації, перереєстрації та проведення оглядів тракторів, самохідних шасі, самохідних сільськогосподарських, дорожньо-будівельних і меліоративних машин, сільськогосподарської техніки, інших механізмів.

Нагадаємо, що між Головним управлінням Держпродспоживслужби в Одеській області та Одеським державним аграрним університетом у квітні 2021 року підписана угода про співпрацю.

1

До Головного управління Держпродспоживслужби в Одеській області надійшло інформаційне повідомлення системи швидкого реагування по харчових продуктах та кормах (RASFF) від 27 липня 2022 року № 2022.2719 - fup 8 стосовно виявлення бамбуку (несанкціонованого) у трьох товарах пластикового кухонного посуду, що експортувався з Іспанії (постачальник: Mkto Catal Importaciones SL, Ctra. De Huercal-Overa, s/n, 04640, Pulpí, Almería, Spain) до України (замовник: Eurosouvenir).

4

Стихійна торгівля продуктами харчування – загроза епідемічного благополуччя населення. На вулицях, площах, у дворах, під’їздах, скверах та інших невстановлених місцях Одеси та населених пунктів області проводиться торгівля м’ясною і молочною продукцією, рибою, городиною, грибами та ягодами. Люди вважають, що такі продукти дешевші і свіжіші та й заощаджується час на відвідини ринку чи супермаркету. Деякі кмітливі підприємці активно торгують харчовими продуктами, їжею швидкого приготування із самовільно встановлених точок продажу. Так продавати харчові продукти – це правопорушення.

2

Ознаки фузаріозу з’являються на качанах у кінці молочної чи на початку воскової стиглості і можуть розвиватися до збирання та навіть під час зберігання. На качанах утворюються один або кілька осередків густого нальоту грибниці блідо-рожевого або білого кольору. В центрі такого осередку зернівки майже цілком зруйновані, стають брудно-бурими, легко кришаться і ламаються.

1

Згідно Постанови Кабінету Міністрів України від 13 березня 2022 року №303 на території України припинено проведення планових та позапланових заходів державного нагляду (контролю) і державного ринкового нагляду на період воєнного стану, введеного Указом Президента України від 24 лютого 2022 р. №64 “Про введення воєнного стану в Україні”.

dpss

uryad portal

lab diagnost