1

Головним управлінням Держпродспоживслужби в Одеській області продовжується проведення моніторингових відвідувань місць тимчасового перебування внутрішньо переміщених осіб на території області.

Станом на 22.06.2022 р. в Одеській області перебуває 83 722 осіб, з них 26 840 дітей та 3 107 маломобільних груп населення.

1

Альтернантера сидяча належить до інвазивного виду рослин, який може рости в різних умовах. Її рід налічує близько 200 видів. Рослини надають перевагу місцям з постійною або періодично високою вологістю, але можуть переносити досить довгі періоди посухи.

Батьківщиною Альтернантери сидячої є країни Центральної та Південної Америки, згодом рослина була завезена до Африки, Азії, Австралії, Нової Зеландії та Північної Америки (в останньому регіоні вона вказана як отруйний бур’ян). 

2

Фахівцями Сектору з питань запобігання та виявлення корупції проведено виробничу нараду «Дотримання вимог антикорупційного законодавства».

Співробітникам Одеського міського управління Головного управління Держпродспоживслужби в Одеській області було надано методичну та консультаційну допомогу з питань додержання законодавства щодо запобігання корупції, детально роз’яснено норми антикорупційного законодавства та види юридичної відповідальності за його порушення.

1

Шановні колеги! У цей день, що присвячений професійному святу – Дню державної служби – хочу висловити вдячність та повагу всім працівникам Головного управління Держпродспоживслужби в Одеській області. 

Ефективність нашої роботи залежить від кожного з вас, вашого досвіду, самовідданості, професійних та особистісних якостей. Від сумлінності, відповідальності та участі у вирішенні проблем організацій, підприємств та людей, які до вас звертаються, залежить їх довіра та позитивний настрій. Ви це демонстрували незліченну кількість разів, що дозволяє пишатися успішною командою, орієнтованою на нові цілі та результати.

Окремо хочу привітати колег, котрі перебувають на службі у державі в інших установах. Ваш професіоналізм, прагнення та старанність багато в чому є запорукою ефективного управління не тільки Одеського регіону, а й всієї України.

Бажаю всім держслужбовцям мудрості, міцного здоров’я, вірних кроків, професійних успіхів!

З повагою – начальник Головного управління Держпродспоживслужби в Одеській області Марина Петросянц

2

Американський білий метелик – небезпечний шкідник у південних і західних областях України. Він є карантинним об’єктом, що пошкоджує понад 140 видів деревних і чагарникових рослин. Породи, яким віддає перевагу цей білосніжний метелик, – шовковиця, клен ясенелистий, волоський горіх. Серед плодових дерев пошкодження припадають на яблуню, грушу, сливу, айву та черешню.

1

21 червня в Україні відзначається День працівника служби контролю за регульованими цінами. У цей день прийнято Закон України «Про ціни і ціноутворення». Ним визначаються основні засади цінової політики і регулюються відносини, що виникають у процесі формування, встановлення та застосування цін. Законом здійснюється державний нагляд та спостереження у сфері ціноутворення.

2

Цього шкідника часто знаходять в томатах, які імпортують до України з Туреччини, Іспанії, Єгипту та Марокко, що додатково сприяє його інвазії та експансії на нові території, ускладнюючи контроль за ним. Південноамериканська томатна міль (Tuta аbsoluta Meyr.) є небезпечним карантинним шкідником томатів не тільки відкритого, але і закритого ґрунту.

1

Згідно інформації, отриманої від Посольства Турецької Республіки, з 01.06.2022 припинена практика, що була розпочата з 25.03.2020 року з причини епідемії COVID-2019, яка передбачала проведення офіційних заходів контролю без оригіналів санітарних сертифікатів, що повинні супроводжувати імпортні вантажі з продуктами харчування/кормів рослинного походження.

Отже, продукція, яка імпортується Турецькою Республікою, повинна супроводжуватись оригіналом фітосанітарного сертифіката.

2

14.06.2022р. в Одеській області зареєстровано один випадок захворювання на ботулізм у м. Южне. За результатами санітарно-епідеміологічного розслідування встановлено, що постраждалий пов’язує своє захворювання з вживанням м’ясної консерви, виготовленої у домашніх умовах. Хворого госпіталізовано до реанімаційного відділення лікувального закладу, перебіг захворювання важкий, введено протиботулінічну сироватку.

 

dpss

uryad portal

lab diagnost