2

Обсяги імпорту продукції рослинного походження, що зростають, створюють реальні передумови для занесення на територію України цілої низки нових небезпечних карантинних організмів. Серед них – райманія розсічена (Raimania laciniata Hill). Ця однорічна трав’яниста рослина засмічує посіви абсолютно всіх сільськогосподарських культур. Причому «поле бою» для цього бур’яну не має значення. Сади, виноградники, посіви сільськогосподарських культур (найчастіше посіви пшениці), пасовища, городи, узбіччя доріг – все це годиться для райманії розсіченої в якості притулку для розмноження.

1

Кабінетом Міністрів України внесені зміни до Порядку проведення сертифікації, видачі та скасування сертифікатів на насіння та/або садивний матеріал. Відповідна постанова від 11 листопада 2022 року №1274 «Про внесення змін до Порядку проведення сертифікації, видачі та скасування сертифікатів на насіння та/або садивний матеріал» набрала чинності 15 листопада.

1

Зима – важкий час для кімнатних рослин. Це пов’язано з тим, що тепло приміщення поєднується з сухістю повітря і недоліком світла взимку. Все це знижує їх імунітет і робить більш уразливими для шкідників і хвороб. Шкідники – одна з найчастіших проблем кімнатних рослин взимку. Павутинний кліщ, який любить тепло і сухість, щитівки, несправжні щитівки, червці, білокрилки і трипси відмінно розмножуються в умовах зимового будинку.

5

До Головного управління надійшло інформаційне повідомлення системи швидкого реагування по харчових продуктах та кормах (RASFF) від 25 листопада 2022 року №2022.6880 стосовно виявлення Salmonella Rissen у соняшниковій макусі, що експортувалась з України (експортер: ТзОВ «РИСОІЛ Україна», вул. Транспортна, 28, м. Чорноморськ, Одеська обл., 68001) до Німеччини (отримувач: Haneberg & Leusing GmbH & Co. KG, Germany; імпортер: H.Bögel GmbH & Co. KG, Germany).

У разі виявлення вказаного вантажу в обігу просимо повідомити Головне управління Держпродспоживслужби в Одеській області.

1

Неповірус кільцевої плямистості томатів (ToRSV) – один з найбільш шкодочинних. Крім томатів уражує багато інших видів рослин – дерева, кущі, трав’янисті багаторічні рослини, плодові, виноград, овочеві культури та бур’яни. Передається між рослинами різних видів, що ускладнює його контроль.

2

До Головного управління надійшло інформаційне повідомлення системи швидкого реагування по харчових продуктах та кормах (RASFF) від 04.11.2022р. (№2022.6364 - fup 1) щодо виявлення кадмію у восьминогах «міні». Продукція експортувалася з Італії (виробник: Borrelli s.r.l, Italy; вантажовідправник: Alis Srl, Italy) до України (отримувач: ТзОВ «СІЛЬПО-ФУД», вул. Бутлерова, 1, м. Київ, 02090).

2

Найбільш поширеними хворобами листя озимого ячменю, які спричиняють потенційно найвищі втрати урожаю, є гельмінтоспоріози: темно-бура та сітчаста плямистості. Поширюється гельмінтоспоріоз ячменя у теплих регіонах та за умови високої вологості повітря (95-97%) на стадії інфікування. Джерелом виступають міцелій, конідії та склероції, що зберігаються на зернах, насінні та рослинних рештках.

1

Часто трапляються випадки, що за зимовий період мишоподібні гризуни знищують усі плодові дерева та штамби у саду. В пошуках їжі вони згризають кору, рослина починає хворіти та з часом гине. З досвіду господарів найбільше страждають молоді яблуні (їх кора дуже ніжна, в інших кісточкових вона гірчить). Миші знищують шар між деревиною та корою, який відповідає за життєдіяльність деревця. Після чого деревце може загинути, або процес загоєння може відбуватися протягом кількох років. Мишоподібні гризуни є небезпечними, ненажерливими шкідниками. Це зумовлено потребою у підтримці температури тіла, яка не є постійною і коливається в межах 30-40 градусів. Звичайна полівка за добу з’їдає корму у кількості 10-35% від маси свого тіла.

7

В умовах аварійних відключень об’єктів критичної інфраструктури та з метою зменшення навантаження на енергосистему країни одним із пріоритетних факторів, що впливає на оптимізацію споживання електроенергії, є використання енергозберігаючого електрообладнання, в першу чергу, такого поширеного як лампочки.

dpss

uryad portal

lab diagnost