1За повідомленням Центру громадського здоров’я, в Україні фіксується поступове зростання випадків коронавірусної хвороби. За минулий тиждень було виявлено майже 37 тис. випадків захворювання, що фактично на 50% більше, ніж тижнем раніше. За інформацією ДУ «Одеський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України» в Одеській області за останній тиждень, порівняно з попереднім, захворюваність зросла в 1,7 рази (1 158 проти 666).

4

До Головного управління Держпродспоживслужби в Одеській області надійшло інформаційне повідомлення системи швидкого реагування по харчових продуктах та кормах (RASFF) від 20.09.2022 року №2022.4497 - fup 19 стосовно спалаху харчового походження, що спричинений Listeria monocytogenes (ST155) та виявлений в сирі «Asiago Pressato» і сосисках з м’яса птиці «Wurstel», що експортувалися з Італії (виробники: Latteria sociale di bolzano vicentino; Agricola Tre valli Soc.Coop.A.R.L., Italy) в Україну (отримувач: ПП «КЛЄР» просп. Повітрофлотський, 66, м. Київ, 03151).

3

Найбільша атомна станція в Європі – Запорізька АЕС – з 4-го березня захоплена російськими військовими. Відтоді радіаційна ситуація в Україні залишається загрозливою. 

З метою забезпечення готовності до реагування на надзвичайну ситуацію у випадку радіаційної аварії на Запорізькій АЕС в Одеській області забезпечується  контроль за радіаційною обстановкою лабораторними підрозділами ДУ «Одеський обласний центр контролю та профілактики хвороб  МОЗ України», Одеською регіональною державною лабораторією Держпродспоживслужби та державними лабораторіями, підпорядкованими Головному управлінню Держпродспоживслужби в Одеській області.

За результатами лабораторних вимірювань показники радіаційного фону утримуються на рівні багаторічних спостережень. В досліджених зразках води питної, призначеної для споживання людиною, води поверхневих водойм та харчових продуктів відхилень від вимог нормативних документів не встановлено.

 

2

Головне управління Держпродспоживслужби в Одеській області нагадує споживачам та суб’єктам господарювання, що з метою поліпшення стану навколишнього природного середовища та благоустрою територій, 01.06.2021 року був прийнятий Закон України «Про обмеження обігу пластикових пакетів на території України» (надалі – Закон №1489-ІХ), який спрямований на зменшення обсягу використання в Україні пластикових пакетів та обмеження їх розповсюдження. Цей Закон набрав чинності з 10 червня 2021 року.

1

Станом на 22.09.2022 на території Одеської області перебуває 110 тис. 225 внутрішньо-переміщених осіб, з них 33 тис. 234 дитини та 4 тис. 75 осіб маломобільних груп населення. Переважна більшість внутрішньо-переміщених осіб розміщено у приватному секторі та у 15-ти спеціально облаштованих пунктах тимчасового перебування.

5Президент України Володимир Зеленський поставив перед Урядом завдання забезпечити ефективну роботу зернового коридору, зокрема проведення якісної та добросовісної фумігації вітчизняного збіжжя, що експортується з українських портів. Це питання надзвичайно актуальне, особливо зараз, коли в країні діє воєнний стан, а сама вона зв’язана низкою міжнародних зобов’язань щодо експорту зернової продукції.

4

У серпні поточного року до Головного управління Держпродспоживслужби в Одеській області надійшло звернення від споживачки щодо неналежного надання послуг пасажирського автомобільного транспорту одним із перевізників Одеської області на міжнародному маршруті «Одеса-Афіни».

2

Осінь такий самий відповідальний час для садівників, як весна чи літо. Тепер, коли плодово-ягідні та декоративні культури готуються до холодів, важливо забезпечити їм усі умови для зимівлі. Один із ключових факторів такої підготовки – це осінні добрива, які дозволять рослинам без проблем пережити морози.

1На адресу Головного управління Держпродспоживслужби в Одеській області надійшло інформаційне повідомлення системи швидкого реагування по харчових продуктах та кормах (RASFF) від 29 липня 2022 року №2022.3840-fup 78 щодо виявлення тропанових алкалоїдів у кукурудзяних чіпсах.

dpss

uryad portal

lab diagnost