dpss od3

facebook btelegram messenger 

fb2telegram messenger                    dpss od5 en 80

1

Інформуємо, що станом на поточну дату епізоотична ситуація щодо високопатогенного грипу птиці на території регіону благополучна. Проте, слід зауважити, що Одеська область розташована на перетині кількох міграційних шляхів перелітних птахів, тому ризик занесення збудника високопатогенного грипу птиці з дикими перелітними птахами з неблагополучних країн, територій та зон існує постійно, особливо цей ризик підвищується восени.

1

У лютому 2023 року в межах повноважень здійснено контроль за радіаційною обстановкою на відповідних адміністративно-територіальних одиницях щодо обігу харчових продуктів та кормів. Проведено 290 радіологічних досліджень харчових продуктів та 768 досліджень кормів.

7

16 березня фахівці Білгород-Дністровського районного управління Головного управління разом із представниками Білгород-Дністровської районної державної (військової) адміністрації взяли участь у виїзній нараді з працівниками закладів освіти (керівниками, медичними працівниками, працівниками харчоблоків), постачальниками харчових продуктів в заклади Татарбунарської, Тузлівської, Лиманської та Дивізійської ОТГ Білгород-Дністровського району. Тема доповідей представників Держпродспоживслужби - організація безпечного харчування в закладах освіти.

6

У лютому 2023 року спеціалістами Головного управління у складі комісій перевірено 15 об’єктів централізованого водопостачання, порушення вимог санітарного законодавства встановлено на 10 об’єктах. Надано пропозиції органам влади, суб’єктам господарювання, діяльність яких пов’язана з організацією постачання води питної населенню щодо усунення порушень та встановлено контроль за їх виконанням.

3

Перед початком посівної у деяких аграріїв постає питання, чи можливо отримати гарний врожай, якщо висіяти соняшник по соняшнику? Соняшник – високорентабельна культура, звісно, дуже популярна, адже продаж соняшникового насіння забезпечує високий прибуток. 

2

Минуло майже 37 років з часу аварії на ЧАЕС, але Чорнобиль залишається загальнонаціональною радіаційною екологічною катастрофою за дією радіоактивних речовин на населення. Велика кількість гектарів плодючої землі знищено назавжди. Екологічні наслідки Чорнобильської катастрофи визначаються двома головними факторами – опроміненням природних об’єктів та їх радіоактивним забрудненням. У навколишньому середовищі на даний час залишилися практично тільки довго- та наддовго живучі радіонукліди цезію, стронцію та трансуранових елементів.

1

Вивезення тварин-компаньйонів за межі України регламентується Законом України «Про ветеринарну медицину», яким передбачено, що такі тваринки при перетині кордону повинні супроводжуватись оригіналами міжнародних ветеринарних сертифікатів, підписаних та виданих державним прикордонним інспектором ветеринарної медицини.

3У зв’язку із введенням воєнного стану в Україні відповідно до Указу Президента України від 24.02.2022 № 64 «Про введення воєнного стану в Україні» наша держава потребує значних обсягів продовольства для забезпечення особистого складу Збройних Сил України та населення. Держпродспоживслужба на період воєнного стану вважає, що пріоритетними завданнями є забезпечення продовольчої безпеки держави та застосування ризик-орієнтованого підходу при здійсненні заходів державного контролю за харчовими продуктами, кормами та іншими товарами.

2

До Головного управління надійшло інформаційне повідомлення системи швидкого реагування по харчових продуктах та кормах (RASFF) від 10 лютого 2023 року №2022.7639-fup 4 стосовно виявлення Salmonella enterica ser. Enteritidis (присутність у двох зразках з п’яти) в курячих четвертинах. Вони експортувались з Польщі (виробник: Cedrob S.A., Poland; відправник: AMP Logistyka Sp. z o.o., Poland) до України (одержувач: ТзОВ «ВІЗІЯ ТРЕЙД», вул. Надпільна, 261/101, м. Черкаси).

dpss

uryad portal

lab diagnost