dpss od3

facebook btelegram messenger 

fb2telegram messenger                    dpss od5 en 80

Адреса / Address: 

65042, вул. 7-ма Пересипська, 6
6 7th Peresypska St., 65042, Odesa


Дзвоніть / Calls:
tel/fax: 716-13-01

Режим роботи:

понеділок - п'ятниця: з 8:00 до 16:30
обідня перерва: з 12:00 до 12:30

Моніторинг за допомогою феромонних пасток

5

З метою встановлення фітосанітарного стану Одещини державні фітосанітарні інспектори Головного управління Держпродспоживслужби в Одеській області проводять моніторинг пунктів карантину рослин та прилеглої трикілометрової зони, місць обігу об’єктів регулювання, складських приміщень на наявність або відсутність регульованих шкідливих організмів.

Цього тижня державні фітосанітарні інспектори розпочали моніторинг пункту карантину рослин та прилеглої території за допомогою феромонних пасток на виявлення китайського вусача, азіатського вусача, вусача мінливого та великого модринового короїда.

 

Феромонна пастка – спеціалізований міні-контейнер, що використовується як засіб боротьби з комахами-шкідниками (для заманювання та відлову комах за допомогою відповідного запаху, який характерний тільки для представників певного виду). Основною метою застосування феромонних пасток є виявлення нових вогнищ шкідників.

Китайський вусач (Anoplophora chinensis Forst.)

Вид жуків родини вусачів (Cerambycidae) – поліфаг, який пошкоджує різні види декоративних та плодових порід дерев. Регульований шкідливий організм, внесений до переліку А-1 як карантинний організм, який відсутній в Україні. Личинки прогризають ходи в стовбурі під корою, а потім занурюються в нижню частину стовбура і коріння, руйнуючи судинну систему рослини – живителя. Через отвори в корі викидається значна кількість деревного борошна (тирси) та деревної маси. Тирса, що накопичуються біля основи атакованого дерева, зазвичай помітна, коли дерево зовні ще не виглядає пошкодженим, але такі ознаки вказують на зараження. Дерева, в результаті живлення личинок, стають сприятливими до впливу хвороб і вітру. Часто такі дерева гинуть. Жуки живляться листям, гілками та молодою корою.

Азіатський вусач (Anoplophora glabripennis (Motschulsky)

Кліматичні умови можуть бути придатними для акліматизації даного небезпечного жука-вусача. Загроза появи шкідника обумовлена кількістю вантажів, які надходять майже з усіх країн світу. Слід враховувати й те, що азіатський вусач на стадії личинок і імаго пошкоджує понад 50 видів листяних порід дерев. Найбільш бажаними кормовими рослинами є клен (гостролистий, червоний, цукровий, сріблястий, помилково-Зібольдом), в’яз, тополя, верба, каштан кінський, шовковиця. Уражаються також свіжозрубані дерева і колоди. Найбільш ймовірний і швидкий шлях поширення азіатського вусача – перевіз личинок, лялечок і імаго в різних лісоматеріалах при торгівлі.

Вусач мінливий (Monochamus alternatus Hope)

Личинки шкідника розвиваються в колодах дерев хвойних порід, які тривалий час знаходяться в лісі, завдаючи значних економічних втрат, прокладаючи ходи в деревині, внаслідок чого вона втрачає свою економічну цінність. Але основна шкодочинність вусачів - здатність переносити соснову стовбурову нематоду. Один жук може бути носієм до 300 тис. нематод. Самки жука в період відкладання яєць є переносниками личинок нематод із заражених дерев на здорові. Через «зарубки» в корі, спричинені самками, нематоди проникають в деревину. В результаті пошкоджень іноді гине увесь ліс на великих площах. Жуки можуть самостійно поширюватися на відстань до 3,3 км, але здебільшого вони мігрують лише на сотню метрів. При міжнародній торгівлі можливе завезення імаго та личинок з зараженою деревиною та виробами з неї.

Великий модриновий короїд (Ips calligraphus)

Оселяються на звалених або ослаблених деревах. Можуть спричиняти загибель модринових лісів, що раніше були ослаблені живленням сибірського шовкопряда, яке зумовило передчасне повалення лісу. Ушкоджують усі види дерев роду Модрина. Іноді зустрічаються на видах родів Сосни, Ялини. Хоч ці шкідники нападають здебільшого на ослаблені чи зрубані дерева, але у роки спалахів чисельності можуть завдати шкоди й здоровим деревам. Жуки надають перевагу розрідженим, добре освітленим ділянкам лісу.

67891011121314

dpss

min agro pol

uryad portal

lab diagnost