dpss od3

facebook btelegram messenger 

fb2telegram messenger                    dpss od5 en 80

Адреса / Address: 

65042, вул. 7-ма Пересипська, 6
6 7th Peresypska St., 65042, Odesa


Дзвоніть / Calls:
tel/fax: 716-13-01

Режим роботи:

понеділок - п'ятниця: з 8:00 до 16:30
обідня перерва: з 12:00 до 12:30

Обіг контрафактного насіння та незареєстровані ГМО: що треба знати

2

Спеціалісти управління фітосанітарної безпеки, контролю в сфері насінництва та розсадництва Головного управління Держпродспоживслужби в Одеській області провели низку семінарів-нарад серед суб’єктів господарювання всіх форм власності щодо обігу контрафактного насіння та попередження випадків використання та поширення незареєстрованих ГМО у відкритих системах.

Використання генетично модифікованих організмів регулюється Законом України від 31 травня 2007 року №1103-V «Про державну систему біобезпеки при створенні, випробуванні, транспортуванні та використанні генетично модифікованих організмів». Цим законом передбачено заборону на промислове виробництво та введення в обіг ГМО, а також продукції, виробленої із застосуванням ГМО, до їх державної реєстрації (Розділ V, стаття 15) та ввезення на митну територію України ГМО, а також продукції, виробленої із застосуванням ГМО, до їх державної реєстрації, за винятком таких, що призначені для науково-дослідних цілей або державних апробацій (випробовувань) (Розділ V, стаття 16).  Згідно з законом, використання ГМО у «відкритій системі», тобто при контакті з навколишнім середовищем, наприклад, при вирощуванні у відкритому ґрунті, можливе лише після державної реєстрації.

Наші фахівці також надали роз’яснення щодо обігу контрафактного насіння. У реалізатора насіння повинні бути в наявності документи, які підтверджують якість насіння, сертифікати України, протоколи лабораторних випробувань. Відсутність документу про сортові та посівні якості – це сигнал про невизначеність насіння, можливу фальсифікацію та про відсутність гарантій того, що посівний матеріал відповідає заявленому сорту.

3456789

dpss

min agro pol

uryad portal

lab diagnost