dpss od3

facebook btelegram messenger 

fb2telegram messenger                    dpss od5 en 80

Адреса / Address: 

65042, вул. 7-ма Пересипська, 6
6 7th Peresypska St., 65042, Odesa

Дзвоніть / Calls:
tel/fax: 716-13-01

Режим роботи:

понеділок - п'ятниця: з 8:00 до 16:30
обідня перерва: з 12:00 до 12:30

Листопадні дерева для озеленення прибудинкових територій

1

Раніше ми вже розповідали про важливість озеленення і асортимент хвойних рослин для озеленення на території Одеської області. Хоч хвойні на ділянці й створюють неймовірний ландшафт, додають безлічі відтінків зеленого, наповнюють повітря ефірними маслами та фільтрують повітря протягом всього року, та така композиція на ділянці досить статична. 

Часто в оточенні лише хвойної рослинності деякі люди відчувають сум. Зі зміною сезонів року хвойні не втрачають своєї привабливості, але лише з ними на ділянці ви не зможете спостерігати за жвавою появою першого листя навесні, чи різноманіттям яскравих барв восени. Звісно, вирішували лише вам. Але якщо ви кілька годин знаходилися в ландшафтному центрі в оточенні лише хвойних і зрозуміли, що чогось не вистачає, слід задуматися про листопадні.

Листопадні дерева мають свої переваги і недоліки порівняно з хвойними представниками. У зимовий період вони не несуть декоративної цінності. Лише кілька видів мають кору з привабливою структурою чи незвичним кольором. Але листяні дерева ростуть значно швидше хвойних, здебільшого дешевші, своєю кроною створюють ажурну тінь, у випадку пошкоджень швидше відновлюються і більш толерантні до нестачі сонця, де хвойні втрачають свою декоративність, а деякі мають неймовірні квіти і смачні плоди. Більш цілісно виглядають ділянки де хвойна рослинність займає приблизно 55-60% рослинності. Якими самими рослинами можна доповнити хвойні композиції ми розповімо нижче.

Перш за все слід пам’ятати про карту ґрунтово-кліматичних зон Одеської області. Не забувати також про особливості саме вашої ділянки: освітленість, тип ґрунтів, рівень залягання підземних вод. Приділити увагу слід віддаленості майбутнього місяця посадки до будівель, водойм і підземних комунікацій.

Найкращим вибором для глинистих ґрунтів стануть берези, вільхи, верби, гірко каштани, глоди, граби, горобини, дуби, клени, липи, сливи, тополі, яблуні, ясени.

На сухих кислих ґрунтах добре будуть рости айланти, берези, в’яз перисто-гіллястий, гледичії, каштани, клен ясенелистий, робінії, тополя біла, тополя тремтяча (осика), церциси.

Одночасно толерантні до кислих та лужних ґрунтів береза паперова, береза повисла, береза пухнаста, бук лісовий, верба козяча, горобина проміжна, дуб звичайний, тополя біла, тополя пірамідальна, тополя тремтяча (осика). Ці дерева чудово годяться для ділянки, якщо ви не знаєте рівень кислотності ґрунту на ділянці.

До надмірного зволоження стійкі береза повисла, береза пухнаста, береза темна, вільхи, верби, горобина звичайна, дуб болотяний, лапини, тополі.

На приморських територіях свої декоративні властивості найкраще проявлять верби, глоди, горобина звичайна, дуб звичайний, каштан їстівний, тополя біля, тополя тремтяча (осика).

 2345678910

dpss

min agro pol

uryad portal

lab diagnost