dpss od3

facebook btelegram messenger 

fb2telegram messenger                    dpss od5 en 80

Адреса / Address: 

65042, вул. 7-ма Пересипська, 6
6 7th Peresypska St., 65042, Odesa

Дзвоніть / Calls:
tel/fax: 716-13-01

Режим роботи:

понеділок - п'ятниця: з 8:00 до 16:30
обідня перерва: з 12:00 до 12:30

Цитрусова міль – новий карантинний організм, що незабаром може з’явитися в Україні

2

З поширенням товарного сполучення Україна постійно стикається з новими ризиками занесення карантинних організмів. Нещодавно Європейська та Середземноморська організація з карантину та захисту рослин внесла до списку шкідливих організмів, рекомендованих до регулювання в якості регульованих шкідливих організмів, цитрусову міль (Gymnandrosoma aurantianum). Ця комаха може нанести значних збитків сільському господарству за умови акліматизації.

 

Цитрусова міль є невеликим метеликом від чорнувато-коричневого до чорного кольору. У більшості особин є світла крапка в середині передніх крил. Яйця округлої форми, блідно-білого кольору, з часом можуть змінювати забарвлення до червонувато-коричневого кольору. Личинки останнього віку 16-19 мм завдовжки та мають жовтуватий або рожевий відтінок.

Самка зазвичай відкладає одне яйце на поверхню плода, і протягом свого життя відкладає 150-200 яєць. Таким чином одна самка уражує 150-200 плодів. Після вилуплення личинка пошкоджує шкірку і проникає всередину плоду де харчується м’якоттю або ядром. Уражені плоди цитрусових жовтіють раніше здорових. При ураженні зрілих плодів навколо вхідного отвору можна побачити кругле коричневе поглиблення (некроз) діаметром біля 2 см, а також екскременти комах на поверхні плодів. Такі плоди більш схильні до вторинних інфекцій і передчасно опадають.

Потрапити в Україну шкідник може з північноамериканськими цитрусами та кісточковими. Хоча його батьківщиною вважають Бразилію, проте метелик швидко розповсюдився Північноамериканським континентом. Наразі окремі його вогнища помічені в Центральній Америці і на островах Карибського басейну.  Вперше він був описаний в 1915 році, коли пошкодив дерева в штаті Сан-Паулу (Бразилія). В середині 1980-х років почали спостерігати економічну шкідливість. Були зареєстровані рекордні втрати врожаю до 50%. З 2000 року щорічна шкода від цієї молі становить 50 млн дол. в рік, роблячи фрукти непридатними для споживання та переробки.

Життєвий цикл від яйця до дорослої особини триває від 32 до 60 днів. Дорослі особини являють собою невеликих коричневих метеликів (приблизно 10-12 мм завдовжки і 18 мм – у розмаху крил). Години активності перепадають на сутінки та нічний час. Зимують личинки в конах в грунті.

Вантажі, що були заражені цитрусовою молю, зупиняли по всьому світу здебільшого в фруктах (апельсинах, лимонах, персиках, горіхах пекан, інших тропічних плодах) для власного використання.

Утримуючись від транспортування рослин, насіння, фруктів, овочів та квітів під час міжнародних подорожей ви допоможете захистити наші сільськогосподарські угіддя від небезпечних шкідників та хвороб рослин. Будь ласка, в своїх подорожах утримайтеся від сувенірів рослинного походження!    

3456

dpss

min agro pol

uryad portal

lab diagnost