dpss od3

facebook btelegram messenger 

fb2telegram messenger                    dpss od5 en 80

Адреса / Address: 

65042, вул. 7-ма Пересипська, 6
6 7th Peresypska St., 65042, Odesa

Дзвоніть / Calls:
tel/fax: 716-13-01

Режим роботи:

понеділок - п'ятниця: з 8:00 до 16:30
обідня перерва: з 12:00 до 12:30

Вусачі роду Monochamus

1

Ліси, що мають велике ґрунтозахисне, водоохоронне і кліматичне значення, відіграють велику роль у господарстві країни. Але їхня продуктивність часто знижується багатьма факторами, насамперед – шкідливою діяльністю комах. Розширення торговельних відносин України з багатьма країнами світу (зокрема з недостатньо вивченими щодо карантинного і фітосанітарного стану) істотно збільшує ризик завезення з деревиною та лісоматеріалами нових, невідомих для України шкідників лісу. Розмножуючись у масовій кількості, деякі з них, особливо стовбурові, призводять до часткової або повної загибелі не тільки окремих дерев, але й цілих лісових масивів.

Щоб не допустити проникнення таких шкідників в Україну державні фітосанітарні інспектори постійно проводять огляд та інспектування імпортних вантажів з деревиною, виробами з деревини або дерев’яним пакувальним матеріалом, а також здійснюють моніторинг за допомогою феромонних пасток.

Враховуючи високу шкодочинність небезпечних шкідників лісових насаджень, 30 видів внесено до «Переліку регульованих шкідливих організмів», що мають карантинне значення для України. Дев’ять із них віднесено до списку А-1 «Карантинні організми, які відсутні на території України» та належать до вусачів роду Monochamus.

Monochamus alternatus Hope (Вусач мінливий). Розповсюджений в Китаї, Кореї та Японії. Може бути занесений з крупномірними саджанцями сосни (Pinus spp.), ялини (Picea spp.), піхти (Abies spp.) та дерев’яним пакувальним матеріалом. При ураженні на поверхні деревини з’являються літні отвори від 6 до 12 мм та личинкові ходи під корою.

Monochamus carolinensis Oliv. (Вусач каролінський). Розповсюджений в Канаді, США, Мексиці. Може бути занесений з крупномірними саджанцями сосен: Банкса (Pinus banksiana), Веймутової (Pinus strobus), звичайної (Pinus sylvestris). Заражена деревина може бути з легкістю розпізнана за наявності вхідних отворів від 5 мм, борошнистих залишків деревини навколо отворів, а також поверхневих та глибоких ходів личинок завширшки понад 5 мм частково забитих дерев’яним борошном.

Monochamus marmorator Kirb. (Вусач мармуровий). Можливе занесення шкідника з Канади та США. Може бути занесений з крупномірними саджанцями та новорічними деревами Сосни червоної (Pinus resinosa), Банкса (Pinus banksiana), Веймутової (Pinus strobus), дерев’яним пакувальним матеріалом з деревини цих порід. Ознаки ушкодження подібні до Вусача Каролінського.

Monochamus mutator Le Cont. (Вусач змінний). Можливе занесення шкідника з Канади та США. Може бути занесений з крупномірними саджанцями та новорічними деревами Сосни червоної (Pinus resinosa), Банкса (Pinus banksiana), Веймутової (Pinus strobus), дерев’яним пакувальним матеріалом з деревини цих порід. Ознаки ушкодження подібні до Вусача Каролінського.    

Monochamus nitens Bat. (Вусач сяючий). Можливе занесення шкідника з Японії, Кореї, Росії. Може бути занесений з крупномірними саджанцями та новорічними деревами Сосни (Pinus spp.) та дерев’яним пакувальним матеріалом з деревини цих порід. Ознаки ушкодження подібні до Вусача Каролінського.

Monochamus notatus Drury. (Вусач помічений). Можливе занесення шкідника з Канади та США. Може бути занесений з крупномірними саджанцями та новорічними деревами Сосни червоної (Pinus resinosa), Банкса (Pinus banksiana), Веймутової (Pinus strobus), ялини (Picea spp.), піхти (Abies spp.) та псевдотсуги (Pseudotsuga spp.). Ознаки ушкодження подібні до Вусача Каролінського.

Monochamus obtusus Cas. (Вусач тупий). Можливе занесення шкідника з Канади та США. Може бути занесений з крупномірними саджанцями сосни (Pinus spp.), піхти (Abies spp.), псевдотсуги Мензиса (Pseudotsuga menziesii), з дерев’яним пакувальним матеріалом з деревини цих порід. Ознаки ушкодження подібні до Вусача Каролінського.

Monochamus scutellatus Say. (Вусач щитовий). Можливе занесення шкідника з Канади, США та Мексики. Може бути занесений з крупномірними саджанцями та новорічними деревами сосни (Pinus spp.), піхти (Abies spp.), ялини (Picea spp.), модрини (Larix spp.), тсуги (Tsuga spp.), псевдотсуги Мензиса (Pseudotsuga menziesii), дерев’яним пакувальним матеріалом з деревини цих порід. Ознаки ушкодження подібні до Вусача Каролінського.   

Monochamus titillator Fabr. (Вусач дрібний). Можливе занесення шкідника з Канади та США. Може бути занесений з крупномірними саджанцями сосни (Pinus spp.), піхти (Abies spp.), ялини (Picea spp.), дерев’яним пакувальним матеріалом з деревини цих порід. Ознаки ушкодження подібні до Вусача Каролінського. 

2345678910

dpss

min agro pol

uryad portal

lab diagnost