Підживлення ґрунту навесні – високі врожаї восени

7

Рослинам на початку вегетаційного періоду вкрай необхідні легкодоступні елементи живлення. Правильно підібравши співвідношення мінеральних елементів навесні, ми створюємо умови для посиленого засвоєння поживних речовин упродовж всього вегетаційного періоду.

Досвід показує, що достатньої кількості елементів живлення в легкодоступній формі в ґрунті майже не буває. Тому, для одержання високого врожаю, необхідно вносити мінеральні добрива.

Органіка у більшості випадків живить ґрунт азотом. Якщо використовувати тільки її, рослини будуть відчувати калійний і фосфорний голод. Міндобрива, в яких у різних частинах містяться поживні речовини, часто використовують фермерські підприємства. Їх легше транспортувати, ніж органіку, при цьому вартість у них нижча. Такі добрива ефективніше заповнюють дефіцит конкретної речовини, після застосування швидше помітний результат.

Фосфор потрібен для утворення плодів, бере участь у формуванні надземної частини. Якщо фосфору рослинам не вистачає, культура призупиняє зростання, зменшується розмір листових пластин і самої рослини. Також урожай повільніше дозріває, розмір плодів зменшується. Іноді про дефіцит фосфору свідчить синє-зелений колір листя.

Калій потрібен на початку для формування і розвитку коренів, а далі — для того, щоб плід отримував потрібні хімічні речовини, впливає на розвиток і ріст плоду. Позитивно впливає на смак плодів, урожай довше зберігається після збирання. При нестачі калію листя жовтіє, а потім стає бурим. У результаті гальмується фотосинтез, знижується ріст рослини. Вносити калій можна окремо і разом з іншими основними елементами живлення.

Азот необхідний для формування зеленої маси. Через його нестачу бічні пагони гірше розвиваються, зменшується кількість і розмір листових пластин, загальний розвиток коренів теж гальмується.

Щоб не вносити купу різних видів добрив, використовуються комплексні добрива. Вони включають дві і більше корисних речовин, мають збалансований склад, їх легко транспортувати і зберігати. Іноді до складу таких добрив входять ще стимулятори росту.

Підживлення навесні комплексними добривами дозволяє вирішити кілька проблем одночасно. Поживний коктейль життєво необхідних для рослин речовин прискорює формування квіток і плодів, розкриває цінні властивості сорту.

До комплексних добрив належать:

  • нітроамофоска (калій + азот + сірка + фосфор);
  • нітрат калію (азот + калій);
  • Стимул NPK (азот + фосфор + калій + вітаміни);
  • амофос (азот + фосфор);
  • нітрофоска (азот + фосфор + калій);
  • калимаг (калій + магній).

При виборі треба звертати увагу не тільки на склад, а й на два інші важливі параметри, як-от час, відповідний для внесення, та форма випуску. Наостанок зазначимо, що чим міцніше і сильніше корінь, тим стійкіше буде ваше рослина та краще урожай.

8

 

dpss

uryad portal

lab diagnost