Роз’яснення суб’єктам господарювання щодо реалізації насіння

4Спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Одеській області продовжують проводити зустрічі з суб’єктами господарювання всіх форм власності з метою інформування та надання рекомендацій щодо реалізації насіння на ринках, торгових точках і спеціалізованих магазинах.

Пояснюємо, що у реалізатора насіння повинні бути в наявності документи, які підтверджують якість насіння: довідки про сортові і посівні якості насіння, сертифікати України, протоколи лабораторних випробувань.

Відсутність документу про сортові та посівні якості – сигнал про невизначеність насіння, можливу фальсифікацію та про відсутність гарантій того, що посівний матеріал відповідає заявленому сорту.

Нагадуємо, що термін дії документів на посівні якості для насіння овочевих, баштанних культур та кормових коренеплодів – 12 місяців. Термін дії документа для насіння овочевих та баштанних культур, яке розфасоване в герметичну тару, – 24 місяці. Якщо при придбанні насіннєвого матеріалу відсутня будь-яка інформація із вищевказаного, то це може бути фальсифіковане або контрафактне насіння, що суттєво позначиться на майбутньому врожаєві та якості овочевої продукції.

213

 

dpss

uryad portal

lab diagnost