Сезон полуниці в Україні

1

Травень-червень – традиційний сезон полуниці. Вона багата на вітаміни, мікроелементи та антиоксиданти, а вміст вітаміну С в ягодах не зменшується, якщо їх зберігати в холодильнику. Також у полуницях є вітамін К та фолієва кислота, калій і магній. Згідно з дослідженнями, полуниця має антиоксидантну та протизапальну дію, знижує ризик серцево-судинних хвороб, підвищує чутливість клітин до інсуліну.

 

В Україні виробляється близько 55-60 тис. т полуниці на рік. Присутні як експортні, так й імпортні поставки полуниці, але вони відбуваються в різні періоди у відповідності з сезонністю власного українського виробництва. При цьому експортні поставки полуниці значно перевищують імпортні.

Виростити багатий врожай, зберегти його до відправки в торгові мережі або подачі до столу – завдання першочергової важливості. Полуниця вимагає постійного догляду, проведення заходів щодо захисту від шкідників і хвороб. Розглянемо деякі хвороби полуниці для кращого їх знищення та запобігання загибелі культури.

Борошниста роса

Уражує листки, черешки і ягоди, покриваючи їх білим борошнистим нальотом. Краї листків зморщуються і загинаються догори. Потім хвороба розповсюджується на квітки і ягоди. Недостиглі ягоди не розвиваються, стають бурими і засихають. Зимує гриб на уражених частинах рослин. Спори поширюються вітром, хвороба заноситься із зараженою розсадою. Сприяє розвитку хвороби тепла погода і підвищена відносна вологість повітря. Профілактикою служить дотримання оптимальної вологості та обробка фунгіцидами для запобігання розвитку хвороби розсади полуниці.

Сіра гниль

Ця хвороба проявляється на ягодах, рідше – на листях. Уражені ягоди та листя гниють та вкриваються густим сірим нальотом, який є збудником захворювання. Основна причина – відсутність достатнього доступу свіжого повітря та світла. При відсутності заходів, спрямованих на боротьбу з хворобою, грибковий наліт вражає від половини до 80% стиглих ягід. В якості заходів профілактики застосовують мульчування ґрунту, щоб уникнути контакту плодів із ним. Полив в період зараження скорочують до мінімуму.

Бура плямистість

Перші осередки мають невеликі розміри, що порушують процес сокоруху. Вони забарвленні в теракотово-коричневий колір, мають нерівні краї. Найчастіше уражується верхня частина листової пластини. Заражені рослини гинуть. Розмноженню спор сприяють теплі вологі кліматичні умови. Запобігти поширенню захворювання допоможе обробка полуниці після зими від хвороб фунгіцидними препаратами, обрізка та видалення старого листя.

23456

 

dpss

uryad portal

lab diagnost