Моніторинг якості питної води з індивідуальних та громадських колодязів

1

Головним управлінням Держпродспоживслужби в Одеській області у в зв’язку з введенням воєнного стану в Україні з 24.02.2022р. та з метою забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення, а також для оперативного надання пропозицій у сфері санітарного законодавства, на кожній адміністративній території області спільно з органами влади забезпечується виконання повноважень Держпродспоживслужби.

Продовжується постійна взаємодія з ДУ «Одеський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» та його районними відокремленими підрозділами з питань моніторингу якості води питної. За минулий період травня встановлено невідповідність проби питної води за санітарно-хімічним показником (вул. Радянської Армії, 13, м. Вилкове, Вилківська об’єднана територіальна громада) та питної води індивідуальних, громадських колодязів також на санітарно-хімічні показники, які розташовані на територіях Куяльницької сільської (с. Куяльник) та Балтської міської (с. Пасицели) громад. Враховуючи зазначене, Кілійським відділом Головного управління Держпродспоживслужби в Одеській області направлено пропозиції на адресу директора КП «Зміїний» та голови Вилківської міської ради, а саме щодо проведення термінових заходів з дотримання технологічного видобутку, доочищення, знезараження та транспортування до споживачів питної води гарантованої якості; усунення причин, що призвели до забруднення питної води.

За отриманими результатами лабораторних досліджень проб питної води, відібраних з індивідуальних та громадських колодязів територій Куяльницької сільської (с. Куяльник) та Балтської міської (с. Пасицели) громад Балтським управлінням Головного управління Держпродспоживслужби в Одеській області проінформовані голови Подільської та Ізмаїльської районних військових адміністрацій та направлено пропозиції Куяльницькій сільській (с. Куяльник) та Балтській міській (с. Пасицели) громадам, а саме щодо заборони використання колодязної води для питних потреб; негайного проведення очистки та дезінфекції громадських та індивідуальних колодязів з послідуючим лабораторним контролем, вирішення питань стосовно забезпечення дітей до 3-х років фасованою, бутильованою питною водою. Господарі приватних колодязів, в яких встановлено перевищення вмісту нітратів, попереджені про заборону використання води та приготування страв дітям до 3-х років. Встановлено контроль за виконанням пропозицій.

Продовжено роботу щодо проведення моніторингових відвідувань комунальних підприємств, що забезпечують населення області питною водою, з питань підготовки до роботи у весняно-літньому сезоні 2022р., зокрема з виконання заходів регіональної програми «Питна вода Одещини на 2021 - 2024 роки», яка затверджена рішенням Одеської обласної ради від 16.04.2021р., за результатами яких на адресу керівництва направлено 227 пропозицій.

На пунктах приготування їжі, збору продуктів харчування, в місцях розміщення внутрішніх переселенців проведено 962 бесіди, розповсюджено 16 339 пам’яток з питань профілактики гострих кишкових захворювань та харчових отруєнь.

Серед населення адміністративних територій Одеської області постійно проводиться роз’яснювальна робота щодо дій в разі виникнення радіологічного, хімічного та бактеріологічного забруднення навколишнього середовища.

Спалахів гострих кишкових інфекцій та харчових отруєнь серед населення області не зареєстровано.

 

dpss

uryad portal

lab diagnost