Небезпека південноамериканської томатної молі

2

Цього шкідника часто знаходять в томатах, які імпортують до України з Туреччини, Іспанії, Єгипту та Марокко, що додатково сприяє його інвазії та експансії на нові території, ускладнюючи контроль за ним. Південноамериканська томатна міль (Tuta аbsoluta Meyr.) є небезпечним карантинним шкідником томатів не тільки відкритого, але і закритого ґрунту.

Томатна міль найактивніша від сутінок до ранку. Вдень метелики ховаються серед листя рослини-господаря. Метелик – типовий поліфаг. Його гусениці харчуються на рослинах з 30 родин, віддаючи перевагу диким та культивованим пасльоновим: дурману, блекоті, дерезі, баклажанам, картоплі, тютюну тощо. Але найпривабливішими для них є томати.

Метелики сіруватого кольору, але можливі варіації від сріблястого до коричневого, з чорними симетричними плямами на передніх, вузьких крилах і з довгими ниткоподібними вусиками на голові. Шкідник має високу інтенсивність живлення з подальшою репродукцією. Може пошкоджувати всі наземні частини рослин томатів. Мінування листкових пластин шкідником є причиною прямих економічних втрат, які можуть сягати 35-100%, особливо при високій щільності популяції фітофага, тому без проведення своєчасних заходів захисту рослина може повністю загинути. Враховуючи велику шкідливість південноамериканської томатної молі, боротьба з нею є одним з першочергових завдань усіх землекористувачів. 

345678

dpss

uryad portal

lab diagnost