RASFF: небезпечне ванільне морозиво

2

До Головного управління Держпродспоживслужби в Одеській області надійшло інформаційне повідомлення системи швидкого реагування по харчових продуктах та кормах (RASFF) від 12 липня 2022 року №2022.4027 - fup 10 щодо виявлення етиленоксиду у ванільному морозиві. Воно експортувалося з Франції (виробник: Häagen-Dazs, France) в Україну (оптовий продавець: ТОВ "Сільпо Фуд", вул. Гоголівська, 1а, с. Квітневе, Київська область, 074081).

Попереджаємо щодо можливості реалізації морозива на території регіону, а також доводимо до відома місцевих операторів ринку про необхідність вилучити його з обігу та письмово проінформувати про виявлену невідповідність Головне управління Держпродспоживслужби в Одеській області.

 

Довідково

Етиленоксид – безбарвний газ (C2H4O). При вдиханні виникає гостре отруєння, результатом якого є нудота, блювання, неврологічні захворювання, бронхіт тощо. Контакт зі шкірою або слизовою оболонкою очей викликає подразнення. Тривалий контакт з EtO може призвести до порушень діяльності мозку та нервової системи.

 

dpss

uryad portal

lab diagnost