dpss od3

facebook btelegram messenger 

fb2telegram messenger                    dpss od5 en 80

Адреса / Address: 

65042, вул. 7-ма Пересипська, 6
6 7th Peresypska St., 65042, Odesa

Дзвоніть / Calls:
tel/fax: 716-13-01

Режим роботи:

понеділок - п'ятниця: з 8:00 до 16:30
обідня перерва: з 12:00 до 12:30

Прогноз розвитку шкідників та хвороб сільськогосподарських культур на квітень 2018 року

01 farmer pesticide plate   Важливим заходом для захисту посівів ярих зернових культур від хвороб є протруєння насіння, збудники яких зберігаються у насіннєвому матеріалі та ґрунті. З метою захисту сходів ярих культур від шкідників та вірусних хвороб, переносниками яких є сисні фітофаги, доцільно проводити протруєння препаратами з фунгіцидно- інсектицидним спектром дії, а з метою підвищення стійкості рослин – із додаванням стимуляторів росту та розвитку.

  Мишоподібні гризуни. Значного наростання чисельності не очікується – вести постійний моніторинг посівів та насаджень. Обробки з метою обмеження чисельності та шкодочинності шкідника доцільні при перевищенні ЕПШ 2-3 кол./га на посівах озимих культур та 3-5 кол./га на багаторічних травах. За необхідності провести заходи по обмеженню чисельності гризунів до господарсько невідчутного рівня дозволеними до використання препаратами.

 Хлібний турун. З настанням стабільного потепління (+8 … +10°С) продовжуватиметься розвиток та активне живлення личинок на площах озимих зернових колосових культур. На кінець березня  вік личинок складає: ІІ-40%, ІІІ-60%. За умови перевищення економічного порогу шкодочинності  (3-4 екз. на  м2 при весняному відростанні) необхідно проводити захисні обробки посівів препаратами з діючою речовиною на основі хлорпірифосу та циперметрину. Увага  посівам озимих зернових колосових де попередник –  стерньові.

 Злакові мух. Інтенсивність та тривалість льоту залежитиме від температурних умов: при сталій температурі +18..+20 °С очікується масовий літ, а за умов прохолодної погоди – літ буде розтягнутий. Проводити захисні обробки слід при перевищенні ЕПШ (40-50 екз/100 помахів сачком).  Шкодять в першу чергу пізнім, слаборозвиненим посівам озимих колосових культур, у подальшому – раннім посівам ярих колосових культур. Сприятиме розвитку шкідників рання, суха і тепла весна.

Клоп - шкідлива черепашка. Очікується вихід з місць зимівлі, при температурі +18 …+20°С розпочнеться переліт і заселення перезимувалими клопами посівів озимих колосових культур, в подальшому сходів ярих  зернових.

Очікується заселення та пошкодження посівів озимих та ярих ранніх зернових культур комплексом шкідників: злаковими попелицями, південними сірими довгоносиками, хлібними смугастими блішками та п’явицями (синьою, червоногрудою), злаковими цикадками.

На добре розвинених, загущених та підживлених посівах озимих та ярих зернових культур, слід очікувати ураження борошнистою росою, септоріозом, бурою листовою іржею (початок ураження при температурі вище +5°С, оптимум +16...+22°С). Ураженню сприяє тривала волога та вітряна погода, ранкові густі тумани. На посівах озимого та ярого ячменю за оптимальних погодних умов для розвитку хвороб слід очікувати епіфітотії темно - бурої плямистості та сітчастого гельмінтоспоріозу. Вести постійний моніторинг посівів та за потреби провести відповідні заходи.

Ріпаковий прихованохоботник. При встановленні температури повітря на рівні +7°С слід очікувати виходу жуків з місць зимівлі на посіви ріпаку. Масовий літ розпочнеться при температурі повітря +12°С (до початку цвітіння).

Капустяна попелиця. З’явиться на посівах ріпаку перед початком цвітіння. Необхідний постійний моніторинг, адже капустяна попелиця шкодить рослинам озимого і ярого ріпаку у всі фази онтогенезу, майже до збирання врожаю.

Капустяний стручковий комарик. Початок льоту прогнозується при встановленні температури ґрунту на рівні +12 …+15°С, шкідник з’являється в період цвітіння ріпаку.

Ріпаковий квіткоїд. – при температурі повітря +10°С шкідник заселятиме бур’яни родини лободових. На ріпаку з’явиться у фазу утворення бутонів.

Хрестоцвіті блішки. При встановленні температури повітря +10°С слід очікувати вихід шкідників. При подальшому інтенсивному наростанні температури повітря жуки будуть масово заселяти посіви.

Прогнозується ураження ріпаку наступними хворобами:  фомозом, пероноспорозом, септоріозом, борошнистою росою, та іншими.

Багаторічні насадження. При встановленні середньодобової температури повітря вище +10°С очікується ранньовесняне пошкодження садів шкідниками: яблуневою плодожеркою, яблуневою міллю, листокрутками, відбуватиметься заселення кліщами, казарками, букарками, яблуневими квіткоїдами. За прохолодної, вологої погоди розпочнеться розвиток хвороб – борошнистої роси, парші, моніліозу, кокомікозу, кучерявості листя, та інших. Слід вжити заходи щодо оздоровлення і подальшого захисту багаторічних насаджень.

Виноград. За даними багаторічних спостережень за виноградними насадженнями (в залежності від плинності  наростання плюсових температур) у другій – третій декаді квітня очікується початок льоту гронової листокрутки.

Бур’яни. Велика кількість опадів в зимовий період, наявність снігового покрову, відсутність тривалих мінусових температур призвели  до накопичення  значного банку  бур’янів. Зважаючи на те, що бур’яни будуть конкурувати за вологу та поживні речовини з сільськогосподарськими рослинами, поставатиме проблема в проведенні заходів щодо обмеження їх чисельності. При плануванні обробок необхідно прискіпливіше ставитися до різноманіття  препаратів, надавати, за можливості, перевагу гербіцидам з широким спектром дії та таким які  можливо застосовувати при відносно низьких позитивних температурах (від +5°С).

Всі роботи по обмеженню чисельності шкідливих організмів до господарсько невідчутного рівня необхідно проводити при перевищенні економічного порогу шкодочинності (ЕПШ) дозволеними до використання препаратами згідно «Переліку (Доповненню..) пестицидів і агрохімікатів дозволених до використання в Україні 2016 (2017)» та суворо дотримуючись правил техніки безпеки при роботі з пестицидами і агрохімікатами. Враховуючи можливу наявність на ринку засобів захисту рослин препаратів сумнівної якості – придбання відповідних засобів необхідно проводити лише у офіційних структурах. В той же час –  до роботи з пестицидами і агрохімікатами допускаються лише особи які пройшли навчання та мають Допуск (посвідчення) на право роботи з пестицидами і агрохімікатами.

dpss

min agro pol

uryad portal

lab diagnost