Cорго алепське: в частині Одеської області запроваджено карантинний режим

2

Сорго алепське (гумай, Джонсонова трава) – один з небезпечних багаторічних карантинних бур’янів, широко поширений у південних регіонах та степовій зоні України. Зараз на території Одеської області запроваджено карантинний режим на площі 841,4 га. 

У 2003 році в Україні вперше було накладено карантин по даному бур'яну. Сталося це в одному з господарств Одеської області на площі 55 га. Під час обстежень у 2006 році виявлено нові осередки сорго алепського на той час в Тарутинському та Арцизькому районах. Тоді площа зараження бур'яном склала 760 га.

Сорго алепське  (Sorghum halepense (L.) Pers.) – теплолюбивий бур’ян, що віддає перевагу родючим ґрунтам, не витримує засолених, сухих і щільних ґрунтів. Засмічує польові та овочеві культури, сади, виноградники. Росте на луках, пасовищах, неораних землях, біля зрошувальних каналів. Його коренева система проникає в ґрунт на глибину до 80 см. Одна рослина утворює до 8 000 зернівок. Його молоді пагони містять отруйні ціанисті сполуки, які можуть викликати отруєння та навіть загибель худоби. Має стійкість до хвороб і шкідників. Завдяки своїй великій надземній масі, а також потужній кореневій системі, сорго алепське здатний у польових умовах витіснити інші бур’яни, пригнічувати технічні та зернові культури, негативно впливати на ріст і розвиток багаторічних насаджень, що призводить до зниження кількості та якості врожаю.

Головний шлях розростання бур’яну – відростання з кореневищ, тому заходи боротьби повинні враховувати необхідність знищення і насіння, і кореневищ. Глибока зяблева оранка, в результаті якої кореневища вивертаються на поверхню і засихають (в теплий період року) або вимерзають (взимку), – один з найефективніших методів знищення бур’яну. На засмічених землях слід сіяти люцерну або загущені посіви озимих культур протягом двох років.

Також використовують хімічний метод обробки (відповідно до «Переліку пестицидів та агрохімікатів, дозволених до використання в Україні»). Препарати діють краще за умови, коли висота стебла бур’яну 20-30 см, а листова поверхня велика (найчастіше це спостерігається у червні).

34568

 

dpss

uryad portal

lab diagnost