Вибір протруйників під урожай 2023 року

01

Протруювання посівного матеріалу – запорука отримання здорових дружних сходів, збереження рівномірного розташування рослин, високої врожайності та якості врожаю. Такий захід має надзвичайно високу економічну та екологічну ефективність. При відносно невеликих фінансових затратах можна контролювати розвиток шкідників і хвороб. Якщо цього не зробити, то під час осінньої вегетації потрібно буде значно збільшити витрати.

За оптимальних погодних умов хімічні протруйники забезпечують захист молодих рослин, які є найбільш вразливими, впродовж 20-40 днів після сівби, після чого їх ефективність зменшується, а дія поступово припиняється.

Патогенна мікрофлора налічує десятки видів збудників хвороб, серед яких найбільш небезпечними є тверда і летюча сажки, снігова пліснява, гельмінтоспоріозна і фузаріозна кореневі гнилі, плямистості тощо. Їх неможливо проконтролювати лише обробками по листку (під час вегетації), оскільки насіння вже є інфікованим.

03Поєднання фунгіцидних та інсектицидних протруювачів забезпечує можливість захистити сходи не тільки від збудників хвороб, а й від комплексу шкідників: личинок коваликів (дротяників), хлібної жужелиці, совок, злакових мух тощо. Особливого значення набуває захист від ґрунтових шкідників, оскільки вони викликають зрідженість посіву та завдають значної шкоди сходам.

Нині, щоб зробити правильний вибір серед різноманіття препаратів, представлених сьогодні на українському ринку, першочергово слід звертати увагу на оригінальну формуляцію препарату, діючу речовину та її вміст.

Найкращими є протруйники, які містять два або більше компонентів (діючих речовин). Вони захищають рослину від максимально широкого спектру хвороб. Також потрібно максимально чітко дотримуватись рекомендацій виробника щодо застосування протруйника. Необхідно готувати робочий розчин препарату повністю за дотриманням «рецепту» від фірми-виробника, (температура води, кількість препарату на тону тощо).

Розвиток ґрунтових шкідників залежить від багатьох як ґрунтових, так і погодних умов, але захист від яких є досить значущим і є обов’язковим до виконання. Тому для захисту врожаю треба обирати якісні інсектициди.

02

При виборі інсектицидного протруйника варто звернути увагу на його пролонговану дію. Насамперед, це необхідно для виконання основної задачі препарату – захисту рослини протягом всього періоду осінньої вегетації. Важливою є робота з протруйниками в оптимальних часових межах від обробки насіння до його висіву.

У сучасних умовах виробники сільськогосподарської продукції змушені економити кожну гривню, тому останнім часом вибирають протруйники, які містять діючі речовини інсектицидної та фунгіцидної дії. Добре себе зарекомендував себе препарат фірми Сингента Протруйник Селест Макс 165 FS, який містить три компоненти: два – фунгіцидної дії та один –інсектицидної.

Варто зазначити, що протруювати слід лише ту кількість матеріалу, яка потрібна для сівби. При необхідності короткочасного зберігання протруєне насіння повинне знаходитися у мішках зі щільної тканини в окремих складах для посівного матеріалу.

Пам’ятайте, що захист насіння від хвороб та шкідників є виключно важливим заходом для забезпечення розвитку сходів культури і наступної реалізації генетичного потенціалу сорту та отримання якісних урожаїв.

dpss

uryad portal

lab diagnost