dpss od3

facebook btelegram messenger 

fb2telegram messenger                    dpss od5 en 80

Перевірки АЗС: ціни на автомобільні бензини та дизельне паливо продовжують регулюватися державою

2

На виконання доручення Прем’єр-міністра України від 08.05.2022 Головне управління Держпродспоживслужби в Одеській області здійснює позапланові перевірки дотримання суб’єктами господарювання на роздрібному ринку пального вимог щодо формування, встановлення та застосування державних регульованих цін.

Спеціалістами Головного управління здійснено 75 позапланових  перевірок автозаправних станцій суб’єктів господарювання, які здійснюють свою діяльність в паливно-енергетичній галузі. Порушення державної дисципліни цін встановлені у 53 суб’єктів господарювання.

За результатами перевірок прийнято 46 рішень про застосування до порушників адміністративно-господарських санкцій на загальну суму 12 947,8 тис. грн.  До адміністративної відповідальності притягнуто шість посадових осіб, до них застосовані адміністративні санкції на загальну суму 13,6 тис. грн. Надано 22 приписи щодо усунення допущених порушень порядку формування, встановлення та застосування державних (регульованих) цін. 

Основні порушення, які виявлялись при перевірках автозаправних станцій:

  • реалізація дизельного пального, бензинів А-92, А-95 за роздрібними цінами, які підвищувались більш, ніж на 5 відсотків без декларування зміни роздрібних цін;
  • створення перешкод діяльності посадових осіб.

Завищення цін в умовах воєнного стану є неприпустимим, а порушення запровадженого Урядом порядку регулювання роздрібних цін на пальне матиме наслідки у вигляді накладення штрафів та інших заходів адміністративного впливу. 

Нагадаємо, що з метою стабілізації цін на паливо та стримування неконтрольованих інфляційних процесів Урядом ухвалено рішення про запровадження державного регулювання цін шляхом процедури декларування на бензини А-92, А-95 та дизельне пальне. Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 22.04.2020 №341 «Про заходи щодо стабілізації цін на товари, що мають істотну соціальну значущість, товари протиепідемічного призначення» обов’язковому декларуванню підлягають зміни роздрібних цін у разі їх підвищення на п’ять і більше відсотків. 

dpss

uryad portal

lab diagnost