dpss od3

facebook btelegram messenger 

fb2telegram messenger                    dpss od5 en 80

Гігієнічні вимоги до одягу школярів

01

Розпочався новий навчальний рік. Нагадуємо гігієнічні вимоги щодо шкільної форми та ранцю, щоб ця продукція не нашкодила здоров’ю школярів. Шкільний одяг повинен бути  зручним, якісним, відповідати гігієнічним рекомендаціям та нормативам щодо урахування фізіологічних особливостей дітей, їх віку, зросту тощо.

Одяг дітей не повинен бути тісним, надто довгим і надто широким, не стискати судин і внутрішніх органів, не порушувати функціональних можливостей опорно-рухового апарату. Дитина повинна мати можливість легко вдягатися і роздягатися, її одяг має бути гарним і повинен виховувати естетичний смак.

Особливо високі вимоги висувають до тканин, з яких виготовляється дитячий одяг. Синтетичні матеріали можуть несприятливо вливати на організм дитини, тому їх можна використовувати лише у поєднанні з натуральними волокнами і за умови суворої регламентації відсоткового вмісту до інших матеріалів різного призначення.

При купівлі шкільного одягу батькам необхідно звернути увагу на маркування одягу, яке міститься на ярлику. Він повинен кріпитися до кожного швейного виробу. Саме ярлик інформує споживача про якісні та інші характеристики товару. На ньому подана інформація про волокнистий склад матеріалу, з якого виготовлений одяг. Віддавайте перевагу одягу з максимальним вмістом натуральних волокон!

Згідно Державних санітарних норм та правил «Матеріали та вироби текстильні, шкіряні та хутрові. Основні гігієнічні вимоги», що затверджені наказом Міністерства охорони здоров’я України від 29.12.2012 №1138, натільна білизна для дітей віком до семи років повинна виготовлятися тільки з натуральних тканин і таких же трикотажних полотен, а для дітей з восьми до 18 років допускається виготовлення одягу з тканин і трикотажних полотен змішаного типу – з натуральних та штучних волокон.

Шкільну форму дозволяється виготовляти із застосуванням змішаних тканин (з вмістом натурального волокна не менше 50%) – для дітей молодших і середніх класів, штучних волокон – для дітей старших класів; блузки та сорочки для дітей молодших і середніх класів дозволяється виготовляти з використанням натуральних тканин (шерсть, льон, бавовна), для дітей старших класів – штучних тканин (віскозні, ацетатні, триацетатні, казеїнові). Блузки та сорочки краще вибирати лише із натуральних тканин, тому що тільки ці тканини мають найвищу гігроскопічність та повітропроникність, що унеможливлює перегрів тіла дитини у теплу пору року, а взимку – переохолодження. Одяг із синтетичних матеріалів може викликати алергію, подразнення шкіри та накопичує статичну електрику.

Вибираючи між ранцем, портфелем, рюкзаком і сумкою, найкраще зупинитись на ранці. На відміну від портфеля, шкільний ранець не шкодить хребту. Привчає його знаходитись у правильному положенні, при цьому має, як правило, більшу кількість необхідних кишень. Рюкзак – не кращий вибір для малюка, оскільки в нього м'яка спинка. Цей варіант більше підійде для старшокласників. А сумка на одній лямці є серйозною причиною викривлення хребта (сколіозу).

Ранець повинен мати тверду ортопедичну спинку, що добре прилягає до спини, дозволяє оптимально розподіляти навантаження на плечовий пояс. Для збереження правильної статури школяра дуже важливі розміри та вага ранця. Його ширина не повинна перевищувати ширину плечей дитини, а висота – 30 см, вага разом із вмістом повинна становити не більше 15% від ваги школяра, а в молодших класах – 10%.

Лямки  ранця повинні регулюватися, їх доведеться підтягувати або відпускати в залежності від одягу та росту дитини. При цьому ремені повинні бути відрегульовані так, щоб ранець знаходився строго на спині, а ніяк не нижче попереку.

Вибираючи матеріал, з якого виготовлений ранець, краще зупинити свій вибір на матеріалі з водонепроникної, міцної, наприклад, нейлонової тканини, тоді він буде стійкий до кліматичних умов, у випадку забруднення його можна буде без проблем випрати. Всі шви на виробі мають бути без пропусків стібків. Шви та окантовки ранця не повинні бути грубими та врізатися в тіло дитини, всі замки та блискавки повинні легко закриватись і відкриватись, щоб не привести до травми.

Зверніть увагу на етикетку, де повинні бути рекомендації щодо віку дитини, якій рекомендовано цей виріб.

Пам’ятайте! Лише правильний підбір шкільних приладь допоможе вашій дитині відчувати себе комфортно і зручно, а це – важливий фактор для здоров'я вашої дитини.

 

dpss

uryad portal

lab diagnost