Захистить свою птицю від грипу

01Станом на поточну дату епізоотична ситуація щодо грипу птиці на території Одеської області благополучна. Проте, слід зауважити, що Одещина розташована на перетині кількох міграційних шляхів перелітних птахів, тому ризик занесення збудника грипу птиці з дикими перелітними птахами з неблагополучних країн, територій та зон існує постійно, особливо цей ризик підвищується восени та навесні. Найбільш ефективними заходами, направленими на мінімізацію ризиків поширення грипу птиці, є дотримання вимог біобезпеки як в комерційних, так і в особистих селянських господарствах.

Для мінімізації ризиків занесення грипу птиці у птахогосподарства, власники птиці повинні забезпечувати виконання вимог, передбачених в «Інструкції з профілактики та ліквідації грипу птиці», затвердженої наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 17.10.2011 № 547, зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 8 листопада 2011 р. за №1277/20015, та «Ветеринарно-санітарних правилах для птахівничих господарств і вимог до їх проектування», затверджених наказом Головного державного інспектора ветеринарної медицини України від 3 липня 2001 р. № 53, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 5 липня 2001 р. за № 565/5756.

З метою зменшення ризиків занесення грипу птиці в особисті селянські господарства, власники птиці повинні виконувати «Ветеринарно-санітарні вимоги утримання птиці в особистих селянських господарствах», затверджених наказом Державного департаменту ветеринарної медицини України від 19.12.2006 № 100, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 19.01.2007 за № 42/13309, що передбачають мінімальні стандарти біобезпеки, яких повинні дотримуватися власники птиці в особистих селянських господарствах, зокрема:

  • при вході у приміщення (вольєр), де утримується птиця, необхідно обладнати дезкилимки;
  • щоденно проводити клінічний огляд птиці;
  • забезпечити переодягання перед входом та виходом у приміщення (вольєр), де утримується птиця;
  • не допускати контакту домашньої птиці з синантропною та особливо з дикою перелітною птицею;
  • птицю утримувати ізольовано (у закритих приміщеннях, критих вольєрах тощо);
  • не допускати вільного вигулу птиці на вигонах, водоймищах тощо;
  • проводити ретельну очистку приміщення, де утримується птиця.

Довідково

Грип птиці – гостра контагіозна вірусна інфекція птахів. Захворювання  характеризується загальним пригніченням,  набряками,  ураженням  респіраторних органів та шлунково-кишкового тракту. До грипу сприйнятлива домашня, синантропна та дика перелітна птиця.

Джерелом  інфекції є хвора (перехворіла) та водоплавна птиця. Слід зауважити, що перелітна птиця є переносником та природним резервуаром інфекції.

Головне управління Держпродспоживслужби в Одеській області наголошує! При ознаках захворювання чи незвичній поведінці птиці, у випадках її загибелі, необхідно терміново повідомити відповідну державну установу ветеринарної медицини або Головне управління Держпродспоживслужби в Одеській області за телефоном +380 (48) 716 13 01.

 

dpss

uryad portal

lab diagnost