dpss od3

facebook btelegram messenger 

fb2telegram messenger                    dpss od5 en 80

Як вибрати безпечні прикраси для ялинки та дитячі іграшки?

1

Наближається Новий 2023 рік найочікуваніше і найулюбленіше свято в році. Українці зустрінуть нинішній Новий рік в умовах війни, тому гучні святкування і салюти будуть наразі недоречними. Але сумувати і зовсім відмовлятися від свята не варто. Напередодні новорічних і різдвяних свят більшість людей будуть прикрашати свої оселі, і до вибору святкових прикрас слід поставитись з відповідальністю.

Для початку – найголовніша порада: ніколи не вибирати подарунки та іграшки лише за принципом «красиво-некрасиво», а тільки за їх якістю та безпечністю. Неякісні вироби можуть містити шкідливі речовини, як-от фенол, свинець і інші токсичні речовини, які є небезпечними для людини і особливо для дітей.

Штучні  ялинки

Перед покупкою попросіть продавця показати документ про якість та безпеку штучної ялинки, адже вона буде знаходитися в оселі не один рік. Перш ніж купувати ялинку, поцікавтеся у продавця, з якого матеріалу вона виготовлена.

2

Наприклад, поліпропілен – це полімер, який не виділяє токсичних речовин. Полівінілхлорид – пластик, що виготовляється з невідновних нафтових ресурсів. Якщо деревце з цього матеріалу стоїть у приміщенні недовго, то безпосередньої загрози здоров’ю це не завдасть. Але лише за умови, що вміст свинцю в ялинці не перевищує норми! Якщо ялинка має неприємний запах, сподіватися на те, що він «вивітриться», не варто. Це може бути сигналом наявності токсичних речовин у матеріалі, з якого її зроблено. У будь-якому разі не варто ставити штучну ялинку у кімнаті, де дитина спить чи проводить багато часу.

Новорічні іграшки

Перед покупкою уважно роздивіться виріб. Новорічні прикраси та іграшки не мають виділяти різкого запаху, фарба з поверхонь не повинна залишатися на руках, а блискітки не мають осипатися або прилипати до рук. Якісні скляні кулі покриваються шаром сріблення зсередини, а не ззовні.

3

Зверніть увагу на кріплення гірлянд та кульок. Неякісне кріплення і тендітні затискачі можуть призвести до того, що від падіння гірлянди з лампочками спалахне пожежа, а при найменшому торканні до ялинки, скляні іграшки падають і б’ються. Пам’ятайте, що яскраві іграшки та ялинка часто приваблюють малюків. Тому скляні, тендітні та крихкі іграшки, особливо із дрібних деталей, які дитина може відламати та проковтнути, необхідно тримати якнайдалі від малюків. 

Мішура та «дощик» становлять небезпеку як для маленьких дітей, так і для домашніх тварин.

4

Мішура - це тонкий метал, здатний травмувати слизову оболонку та внутрішні органи. Діти часто пробують жувати дощик. Проте як тільки дитина візьме кінчик мішури в рот, їй практично не вдасться виплюнути прикрасу. В такому випадку необхідно негайно звернутися за допомогою до фахівця.

Гірлянди

Обираючи новорічну гірлянду, варто уважно вивчити маркування та інструкцію. Ілюмінацію для закритих приміщень не можна використовувати надворі.

5

Пластик, не розрахований на холод, може луснути, у негерметичні лампочки потрапить волога, а у результаті – закорочення дротів. У той же час ілюмінацію для вулиці не можна використовувати у закритому приміщенні. Вона може виділяти небезпечні випари. Якщо купуєте електричні прикраси і різну ілюмінацію без документів та будь-яких гарантій, переконайтеся, що лампочки не випадають з гнізд, вилка і  шнур надійно з’єднані і не піддаються на злам. Бажано також включити гірлянду перед покупкою і перевірити, щоб після хвилини-другої гірлянда не почала видавати різкий «горілий» або «хімічний» запах, та виріб не занадто сильно нагрівався. Потужність має бути до 65 Вт.

6

При виявленні несправності в ілюмінації (нагрівання проводів, миготіння лампочок) негайно відключіть гірлянду. Не варто включати багато електричних приладів одночасно. Перед тим, як залишити дім, переконайтесь, що всі вони вимкненні. 

Зауважимо, що найефективніший спосіб убезпечити себе та своїх дітей від неякісних іграшок – купувати їх у спеціалізованих магазинах, супермаркетах, де іграшки мають необхідне маркування, а продавець надасть всю необхідну документацію, яка підтверджує безпеку та якість обраної продукції.

І нехай зимові свята приносять Вам і малюкам тільки позитивні емоції, щоб кожен день 2023 року приносив тільки радість, а всі плани здійснилися! І звичайно мирного неба і спокійних днів!

dpss

uryad portal

lab diagnost