dpss od3

facebook btelegram messenger 

fb2telegram messenger                    dpss od5 en 80

Ресурси, що «ввійшли» у будинок, мають бути оплаченими

1

Законом України «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання» від 22.06.2017 р. передбачено, що споживачі багатоповерхових будинків повинні сплачувати за весь обсяг спожитої холодної води (100%), який надійшов до будинку, згідно з показниками загальнобудинкового приладу обліку (вузла комерційного обліку). На виконання зазначеного Закону була розроблена «Методика розподілу між споживачами обсягів спожитих у будівлі комунальних послуг», що затверджена наказом Мінрегіону від 22.11.2018 р. №315.

Одним з основних принципів Методики розподілу є принцип визначення та розподілу небалансу – тобто різниці між обсягом холодної води, виміряним загальнобудинковим приладом обліку (комерційний вузол обліку) та сумарним обсягом спожитої холодної води за показниками квартирних (індивідуальних) приладів обліку:

  • для будинків, де всі приміщення (на 100%) обладнанні квартирними (індивідуальними) приладами обліку, та різниця, яка виникає між показниками загальнобудинкового приладу обліку та сумарним об'ємом води (за показниками всіх квартирних водомірів в багатоповерховому будинку), розподілятиметься між всіма споживачами пропорційно спожитому об'єму холодної води;
  • для будинків, де частина приміщень не обладнана квартирними (індивідуальними) приладами обліку холодної води, розподіл різниці, яка виникає між показниками загальнобудинкового приладу обліку та сумарним об'ємом води (за показниками всіх квартирних водомірів у багатоповерховому будинку), відбуватиметься між споживачами, які не мають квартирних водомірів (сплачують за нормами питного споживання) пропорційно кількості осіб, які фактично користуються послугами з централізованого водопостачання та водовідведення.

При цьому, в Законі докладно прописано механізм розподілу ресурсу, що враховує витрати води на загальнобудинкові потреби і несанкціоноване втручання в систему, а також порядок розрахунків у разі відсутності вузлів обліку чи тимчасового виходу їх з ладу, або втрати.

Також значна увага приділена питанню створення умов для стимулювання споживачів оптимізувати обсяги використання водного ресурсу, зокрема, модернізуючи інженерні мережі житлових будинків, насамперед застарілі і зношені.

 

dpss

uryad portal

lab diagnost