dpss od3

facebook btelegram messenger 

fb2telegram messenger                    dpss od5 en 80

За дорученням Кабінету Міністрів України з метою економії бюджетних коштів в умовах воєнного стану на Одещині завершується реорганізація державних установ, які належать до сфери управління Держпродспоживслужби

4

Державні установи, які підпорядковуються Головному управлінню Держпродспоживслужби в Одеській області, реорганізують шляхом їх приєднання до інших державних установ. Мова йде про районні державні лікарні ветеринарної медицини та низку міжрайонних державних лабораторій Держпродспоживслужби, що працюють на території Одеської області. Такі зміни впроваджено відповідно до наказу Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів від 07.10.2022 р. №415 «Про реорганізацію деяких державних установ, що належать до сфери управління Держпродспоживслужби» та наказу від 04.11.2022 р. №467 «Про внесення змін до наказу Держпродспоживслужби  від 07.10.2022 №415».

До початку 2023 року на Одещині у складі Держпродспоживслужби функціонувало 29 районних державних лікарень ветеринарної медицини та чотири міжрайонних і одна регіональна державна лабораторія. Після реорганізації, враховуючи адміністративно-територіальний устрій регіону, їх об’єднають у шість районних державних лікарень – Болградську, Ізмаїльську, Білгород-Дністровську, Березівську, Подільську та Роздільнянську, а до Одеської обласної приєднають Біляївську, Лиманську, Овідіопольську, Чорноморську міську та міську лікарню м. Южне. Чотири міжрайонні лабораторії (Балтська, Ізмаїльська, Лиманська та Татарбунарська) реорганізують шляхом приєднання до Одеської регіональної лабораторії Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів.

Передбачається, що заходи з профілактики, діагностики, імунізації та лікування хвороб тварин забезпечуватимуться через дільничні лікарні відповідної районної державної лікарні ветеринарної медицини, або безпосередньо через районні державні лікарні. Лабораторні дослідження (випробування) здійснюватимуться Одеською регіональною лабораторією Держпродспоживслужби України.

5

З приводу реорганізації, а також стосовно пріоритетів роботи Головного управління Держпродспоживслужби в Одеській області у сфері ветеринарної медицини, безпечності харчових продуктів та контролю у сфері органічного виробництва в офісі Головного управління відбувся семінар-нарада.

6Відкрила нараду начальник Головного управління Держпродспоживслужби в Одеській області Марина Петросянц, яка зосередила увагу на збереженні кадрового потенціалу фахівців у галузі ветеринарної медицини. Адже завдяки професіоналам Держпродспоживслужби на Одещині на належному рівні підтримується ветеринарно-санітарне та епізоотичне благополуччя, контрольована ситуація щодо небезпечних хвороб сільськогосподарських і свійських тварин. А своєчасне виконання ними ветеринарних і зоотехнічних вимог утримання тварин дозволяє українцям отримувати високоякісну харчову продукцію.

Зі свого боку перший заступник начальника Головного управління Держпродспоживслужби в Одеській області Святослав Літошко зауважив на всебічному забезпеченні координаційної та консультаційної підтримки проведення реорганізації з боку центрального апарату Держпродспоживслужби України, а також на вчасному проведенні всіх протиепізоотичних заходів з профілактики основних інфекційних і паразитарних хвороб тварин на території Одеської області. Адже діяльність фахівців Головного управління демонструє позитивну динаміку. Протягом 2022 року на Одещині не допущено виникнення транскордонних захворювань (африканська чума свиней (АЧС), грип птиці), а також сибірки. Значно покращилася ситуація із захворюванням тварин на сказ – майже втричі скоротилася кількість випадків (15 – у 2022 році проти 44 – у 2021 році). Спеціалістами забезпечено проведення моніторингових досліджень на АЧС (позитивних реакцій не було), а також у повному обсязі виконано комплекс профілактичних заходів (щеплень) проти сказу (собак та котів). Зважаючи на епізоотичну ситуацію щодо сибірки протягом минулих років, на Одещині у 2022 році у повній мірі вакциновано сприятливе поголів’я великої рогатої худоби (ВРХ), дрібної рогатої худоби, коней проти сибірки, птиці – проти хвороби Ньюкасла, свиней – проти класичної чуми свиней.

8

Левова частка наради була присвячена напрямам роботи Управління безпечності харчових продуктів та контролю у сфері органічного виробництва. Окрім детального розгляду протиепізоотичних заходів, пролунали доповіді фахівців щодо виконання програми визначення статусу України, як країни з контрольованим ризиком щодо губчастоподібної енцефалопатії ВРХ; заходів з біобезпеки свиногосподарств; ідентифікації сільськогосподарських тварин; здійснення контролю за обігом ветеринарних препаратів; ведення реєстру паспортів пасік; заходів державного контролю та реєстрації потужностей операторів ринку тощо. 

dpss

uryad portal

lab diagnost