dpss od3

facebook btelegram messenger 

fb2telegram messenger                    dpss od5 en 80

Японський жук - карантинний шкідник списку А1

2

Головне завдання наших фітосанітарів – завчасне виявлення, локалізація та ліквідація вогнищ шкідливих організмів, які мають карантинне значення в Україні і занесені до Переліку регульованих шкідливих організмів у списках А1 (відсутні в Україні) та А2 (обмежено поширені на території України). 

Одним з потенційно небезпечних шкідників для України (у разі занесення) може стати японський жук (Popillia japonica). Цей вид пластинчатовусих жуків з підродини хлібних жуків і хрущиків належить до карантинних шкідників списку А1, які відсутні в Україні.

Наукова видова назва свідчить про його походження – Японію, де він став злісним шкідником садів і парків. Цей вид є сільськогосподарським шкідником. Він завдає шкоду приблизно 200 видам рослин, зокрема кущам розових, виноградникам, хмелю, каннам, лагерстремії, персикам, нектаринам тощо.

3

Дорослий жук завдовжки 7-10 мм, завширшки 4,4-6 мм. Самиці більші за самців. Жук овальний, помірно опуклий, яскраво-зелений з металевим блиском, середина надкрил мідно-коричнева.

4

Зимує в ґрунті на глибині від 20 до 40 см. Навесні личинки піднімаються до поверхні ґрунту й живляться коренями рослин. У червні – на початку липня личинка лялькується. Літ жуків починається з липня і до середини вересня. Весь цей час жуки живляться листям, квітами і зав'язями рослин, і відкладають яйця в ґрунт (близько 60 яєць). Середня тривалість життя імаго становить 30-45 днів. Цикл розвитку однорічний. 

dpss

uryad portal

lab diagnost