dpss od3

facebook btelegram messenger 

fb2telegram messenger                    dpss od5 en 80

Сфера державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства, забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення: підсумки лютого 2023 року

6

У лютому 2023 року спеціалістами Головного управління у складі комісій перевірено 15 об’єктів централізованого водопостачання, порушення вимог санітарного законодавства встановлено на 10 об’єктах. Надано пропозиції органам влади, суб’єктам господарювання, діяльність яких пов’язана з організацією постачання води питної населенню щодо усунення порушень та встановлено контроль за їх виконанням.

Забезпечено моніторинг за дотриманням санітарного законодавства в місцях перебування тимчасово переміщених осіб, проведено 39 моніторингових обстежень, з метою профілактики гострих кишкових інфекцій та харчових отруєнь надано чотири пропозиції щодо організації харчування, проведено 25 бесід та розповсюджено 45 пам’яток.

Розглянуто та підготовлено 97 документів, зокрема дозвільного характеру – 12, звернень громадян – 10, до Держпродспоживслужби – 24, до органів влади – 19, до ДУ «Одеський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» – 11, до органів Національної поліції – 1, до Департаменту з питань цивільного захисту, оборонної роботи та взаємодії з правоохоронними органами Одеської облдержадміністрації – 4, листів підприємствам і організаціям – 16.

Головним управлінням спільно з ДУ «Одеський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України» проведено санітарно-епідеміологічне розслідування спалаху захворюваності на гостру кишкову інфекцію у Ізмаїльській гімназії № 10 з початковою школою Ізмаїльського району Одеської області. Захворіло 10 осіб, з них 9 - учні початкових класів та один викладач початкової школи, з яких п’ятеро були госпіталізовані до КНП Саф’янівської сільської ради Ізмаїльського району Одеської області «Центральна районна лікарня», інші лікувались амбулаторно. За результатами лабораторних досліджень встановлено, що захворювання викликано норовірусом (у 8 хворих виділено РНК Норовірусу).

У закладі освіти з 14.02.2023 була впроваджена тимчасова дистанційна форма здобуття освіти, за результатами проведеного санітарно-епідеміологічного обстеження на адресу директора закладу надано пропозиції щодо усунення порушень санітарного законодавства та проведення протиепідемічних заходів. Направлено інформації щодо виникнення спалаху та проведення протиепідемічних заходів на адресу начальника відділу освіти Ізмаїльської міської ради, Ізмаїльського міського голови, начальника Ізмаїльської військової адміністрації. Проведено санітарно-освітню роботу з персоналом гімназії з питань профілактики кишкових інфекцій та харчових отруєнь. Протиепідемічні заходи та лабораторні дослідження тривають.

Також проведено санітарно-епідеміологічне розслідування випадку захворювання на ботулізм мешканки м. Одеси, захворювання якої пов’язано з вживанням риби - в’яленого ляща, придбаного в інтернет-магазині. Хвору госпіталізовано до КНП «Міська клінічна інфекційна лікарня» Одеської міської ради, де встановлено діагноз «Ботулізм», який було підтверджено клінічно, лабораторного підтвердження не встановлено. Перебіг хвороби – важкий, введено протиботулінічну сироватку. Після отриманого лікування хвору 15.02.2023 виписано із стаціонару.

Для встановлення виробників продукції та прийняття відповідних заходів реагування у межах повноважень направлено інформаційний лист на адресу Головного управління Держпродспоживслужби в Херсонській області, за повідомленням якого за вказаною на інтернет-сайті адресою та на прилеглій території інтернет-магазин «Риба-Кавун» та будь-які інші суб’єкти господарювання, які займаються обігом риби та продукції з неї, відсутні, у зв’язку з чим для прийняття відповідних заходів реагування направлено інформаційний лист на адресу Управління кіберполіції в Одеській області Департаменту кіберполіції Національної поліції України.

Санітарно-епідеміологічне розслідування випадку отруєння дикорослими грибами. У стані середньої важкості після появи перших клінічних проявів (блювота, нудота) 19.02.2023 до реанімаційного відділення КНП «Одеська обласна дитяча клінічна лікарня» потрапила студентка з м. Одеси. Отруєння дівчини пов’язано з вживанням  маринованих грибів, схожих на опеньки, які було придбано у  приватної особи в місці стихійної торгівлі по вулиці Катерининській біля ринку ТОВ ТД  «Привоз». Після проведеного лікування  21.02.2023 постраждалу виписано із лікувального закладу у зв’язку з відмовою від госпіталізації.

Направлено лист на адресу відділу поліції №1 Одеського районного управління  поліції №2 щодо проведення заходів з ліквідації стихійної торгівлі харчовими продуктами домашнього виготовлення, у тому числі дикорослими грибами та консервованими грибами біля ринку «Привоз», з батьками проведена бесіда щодо профілактики отруєння грибами.

Проведено три позапланові заходи державного нагляду (контролю) та 16  санітарно-епідеміологічних обстежень за заявами суб’єктів господарювання з питань дотримання вимог санітарного законодавства.

Проведено 77 заходів медико-санітарного контролю (огляду) у міжнародних пунктах пропуску через державний кордон України для морського сполучення. Розглянуто 196 пакетів документації щодо винесення рішень про виконання процедур на борту суден та прийнято 100 рішень з відповідним контролем. За результатами здійснених заходів з адміністраціями суден та з членами екіпажів проведено 79 бесід з питань дотримання санітарного законодавства. 

dpss

uryad portal

lab diagnost