"Золоті" ліки, або від чого залежить ціна на препарати в аптеках
Велика кількість реклами ліків по телевізору та в друкованій пресі свого роду стимулює людей до самолікування. Дехто протоптав стежку в аптеку, як в магазин. І хоча тепер аптека нагадує супер модний супермаркет, ліки - не продукти.
Це досить потужна хімічна суміш, яка може мати і позитивний, і негативний вплив на організм. Ліки допомогають побороти недугу, втім можуть мати і побічні ефекти, які можуть дати про себе знати ускладненнями. Часто похід в аптеку - це вже стрес, адже ціна на ліки змінюється регулярно. Однак, якщо лікуватися треба - на вартість ніхто не зважає. Звісно, вибір робить пацієнт, фармацевт завжди може запропонувати дешевий аналог. Втім, якщо виникає потреба, гроші на дорогі ліки мають далеко не всі.
"Дешеві" VS "Дорогі" аптеки: від чого залежить ціна?
Ціна на ліки в різних аптеках може коливатися, як комерційний об'єкт, кожна аптека бореться за свого клієнта. Кожен обирає сам куди йому йти: туди, де близько біля дому, але дорого. Чи на край міста, але там, де дешевше. Втім, як стверджують фармацевти, в основному ціну на ліки формує виробник. Загалом, формування ціни на ліки - складний процес.
В першу чергу ціна залежить від виробника, він диктує що і скільки має коштувати. Що стосується закордонних ліків, то тут не все так просто. Ціна може залежати і від курсу долара. А часом буває так, що виробник продає їх і за старим курсом. Ліки надходять на великі оптові фармацевтичні склади у столиці, далі оптовики продають їх і за старим курсом. Ліки надходять на великі оптові фармацевтичні склади у столиці, далі оптовики продають їх нам в роздрібну мережу. Зазвичай, велика мережа аптек ставить невелику націнку, робить знижки, тут вже грає роль конкуренція і ринок. Мала мережа аптек, відповідно, може зробити більшу націнку.
Усі права на матеріали, що розміщено на даному сайті, охороняються відповідно до чинного законодавства України.
При будь-якому використанні матеріалів сайту, гіперпосилання на http://odesa.consumer.gov.ua/ обов'язкове!