dpss od3

facebook btelegram messenger 

fb2telegram messenger                    dpss od5 en 80

Урядова програма "Доступні ліки"

8 2   Минуле вже більше року від початку дії урядової програми "Доступні ліки". Усі учасники програми роблять все необхідне, щоб вона працювала без перебоїв,а лікарські засоби залишилися доступними. Однак у ході її реалізації продовжують виникати практичні питання, у тому числі в частині державного регулювання цін на них.

   Неодноразово це питання обговорювалося під час засідань робочої групи з питань проведення аналізу ефективності фукціонування механізмів державного регулювання цін на лікарські засоби. 
   Законом України "Про ціни та ціноутворення" (далі - Закон) встановлено, що гранична ціна - максимально або мінімально допустимий рівень ціни, який може застосовуватися суб'єктом господарювання. 
   Гранична постачальницько-збутова надбавка є її максимально доступним рівнем, який повинен враховуватися суб'єктом господарювання, що здійснює оптову торгівлю, під час встановлення ціни на товар. Те ж саме стосується граничної торговельної надбавки. 
   Згідно з наведеним у Законі визначенням фіксова ціна - обов'язкова для застосування суб'єктом господарювання ціна, встановлена Урядом, органами виконавчої влади та державними колегіальними органами або органами місцевого самоврядування відповідно до їх повноважень та компетенції. 
   Ст. 20 Закону визначає адміністративно-господарські санкції за порушення законодавства про ціни та ціноутворення. Так, серед іншого, до суб'єктом господарювання застосовуються адміністративно-господарські санкції за порушення вимог щодо формування,, встановлення та застосування державних регульованих цін. Мова йде про вилучення необгрунтовано одержаної виручки, що становить позитивну різницю між фактичною виручкою від продажу (реалізаії) товару та виручкою за цінами, сформованими відповідно до запровадженого способу регулювання, і штраф у розмірі 100% необгрунтовано одержаної виручки. Фактично Законом визначено, що порушенням є відпуск за ціною, вищою від встановленої відповідно до запровадженого способу державного регулювання. 
   Отже, при відпуску лікарських засобів за цінами, нижчими ніж фіксовані, що не є порушенням, не може бути застосовано адміністративно-господарських санкцій. 


Усі права на матеріали, що розміщено на даному сайті, охороняються відповідно до чинного законодавства України.
При будь-якому використанні матеріалів сайту, гіперпосилання на http://odesa.consumer.gov.ua/ обов'язкове!

dpss

uryad portal

lab diagnost