dpss od3

facebook btelegram messenger 

fb2telegram messenger                    dpss od5 en 80

Адреса / Address: 

65042, вул. 7-ма Пересипська, 6
6 7th Peresypska St., 65042, Odesa


Дзвоніть / Calls:
tel/fax: 716-13-01

Режим роботи:

понеділок - п'ятниця: з 8:00 до 16:30
обідня перерва: з 12:00 до 12:30

Фітосанітарний стан посівів сільськогосподарських культур в Одеській області станом на 13 травня 2020 року

1

    Останнім часом на Одещині спостерігалась похмура з проясненням, помірно тепла погода, фіксувалися опади у вигляді дощів, інколи з грозами та градом. Розподіл опадів був нерівномірний від 5 до 30 мм. Температура повітря вдень коливалася в межах +14°С …+26°С, вночі +7°С …+15°С.

    Загалом погода виявилася сприятливою для розвитку ярих культур, особливо соняшнику та кукурудзи, які зараз знаходяться в фазі сходів – 2-3 пари листків.

    Озимі колосові культури перебувають у фазі прапорцевий лист – початок колосіння, проте більшість посівів у поганому, незадовільному стані через відсутність тривалий період опадів, ґрунтову посуху та морози в березні – на початку квітня. Рослини відстають у рості (висота рослин 20-25 см), засихають, мають слабку вторинну кореневу систему. Багато площ під озимим ріпаком з осені та навесні були перекультивовані, особливо в південних районах Одеської  області, а ті що лишилися – сильно зріджені, відстають у рості. Весняні приморозки також завдали значної шкоди культурі.

    На озимій пшениці спостерігається слабке заселення крайових смуг посівів клопом шкідливою черепашкою. Масовий переліт клопа затягується через погодні умови, а саме – прохолодну погоду та дощі. З 4 травня помічена яйцекладка шкідника, яка буде повільною. Самки відкладають яйця протягом усього життя (до кінця червня). Шкідником заселено 6% площі, середня чисельність імаго - 0,5 екз. на кв.м., максимально 1 екз. на кв.м, яйцекладок – 0,1 шт/кв.м. Пошкодження імаго клопа шкідливої черепашки призводить до загибелі центрального листа і стебла. Уколи у стебло викликають білоколосість та недорозвинення зерна. Статеве співвідношення: самиці – 47%, самці – 53%.

    Відмічається заселення озимої пшениці імаго пшеничних трипсів, які пошкоджують прапорцевий листок, в результаті чого він скручується, затрудняючи  вихід колосу. Масова поява дорослих трипсів збігається з початком колосіння озимої пшениці. Спочатку вони живляться колосковими лусочками, а потім проникають у колос, щоб відкласти яйця. Шкідником заселено 10% площі, 2-5% рослин. Чисельність трипсів від 6 до 14 екз. на колос.

    На озимій пшениці спостерігається масовий літ стеблових хлібних пильщиків, який збігається із завершенням фази виходу в трубку – початком виколошування озимої пшениці. По видовому складу переважає чорний пильщик – 80%, звичайний хлібний – 20%. Шкідниками заселено 10% площі по краю поля. Середня чисельність імаго 4-8 екз. на 100 п.с.

    Злаковими попелицями заселено 8% площі озимої пшениці, пошкоджено  1-2%  рослин у слабкому ступені. Середня чисельність попелиць 2-4 екз. на рослину.

    На озимих зернових культурах хлібними п’явицями заселено 7% площі. Середня чисельність імаго 0,5 екз./кв.м., максимально – 1 екз./кв.м. Пошкоджено 1-2% рослин у слабкому ступені. Видовий склад: червоногруда (звичайна) – 70%, синя – 30%.

    Після дощів відмічається подальший розвиток борошнистої роси, хворобою уражено 5% від обстеженої площі, 1-3% рослин за розвитку хвороби – 0,5%. Септоріозом уражено 12% площі озимої пшениці, 5-10% рослин, розвиток  хвороби 0,7%. Бурою листовою іржею озимої пшениці уражено 7% від обстеженої площі, 1-2% рослин. Розвиток хвороби – 0,5%.

    На посівах озимого ячменю темно-бурою плямистістю (гельмінтоспоріозом) уражено 12% від обстеженої площі, 2-5% рослин за розвитку хвороби 0,6%. На посівах озимого ріпаку у фазі закінчення цвітіння – формування стручків, ріпаковим насіннєвим прихованохоботником заселено 25% площі, пошкоджено від 3 до 15% рослин у слабкому і середньому ступені. Середня чисельність  -  1 екз., максимально 3 екз. на рослину. Ріпаковим квіткоїдом заселено 20% площі, пошкоджено 3-5% рослин в слабкому і середньому ступені за чисельності 1-2 екз. на рослину. Оленкою волохатою по краю поля озимого ріпаку заселено 11% площі, пошкоджено 4-6% рослин у середньому ступені. Середня чисельність шкідника 0,6 екз, максимально 2 екз. на рослину.

    Фахівці спостерігають й заселення суцвіть і листків озимого ріпаку капустяними попелицями. Шкідниками заселено 10% площі, 3-5% рослин за чисельності попелиць 3-6 екз. на рослину. Триває масовий літ капустяної молі та пошкодження листків їх гусеницями. Шкідником заселено 14% площі, пошкоджено від 2 до 8% рослин у середньому ступені. Середня чисельність імаго 10-15 екз.на 100 п.с., гусениць – 0,5 екз., максимально 2 екз. на рослину. На посівах соняшнику спостерігаються надгризені з країв листки – пошкодження  піщаним мідляком. Ним заселено 10% площі, пошкоджено 2-3% рослин у слабкому ступені. Середня чисельність 0,5 екз. на кв.м., максимально – 2 екз. на кв.м. Південним сірим довгоносиком заселено 12% посівів соняшнику,  пошкоджено 1-3% рослин у слабкому ступені. Середня чисельність  0,5-1 екз. на кв.м.

    Відмічено початок відродження личинок та заселення неорних земель та багаторічних трав сарановими (100% – нестадні кобилки). Обстежено 20 га, личинками заселено 3% площі. Середня чисельність – 0,2 екз. на кв.м. (І вік - 100%).

dpss

min agro pol

uryad portal

lab diagnost