dpss od3

facebook btelegram messenger 

fb2telegram messenger                    dpss od5 en 80

У подвір’ях Фонтанки запроваджено карантин по південноамериканській томатній молі

30    Розпорядженням Лиманської райдержадміністрації запроваджено карантинний режим по південноамериканській томатній молі (Tuta absoluta Meyr.) на території Фонтанської сільської ради, зокрема у селі Фонтанка на вулиці Луговій, 1 а, 1 б, 1 в, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 11, на вулиці Перемоги, 1, 3, 7, 11, 15, 19, 21, 23, 25, 27, 31, 36, 40 а, 42, 46, 48, 50, та на вулиці Шкільній, 10. Загалом карантин запроваджений на площі 5 га. З метою локалізації та ліквідації вогнищ карантинного організму затверджений план фітосанітарних заходів щодо боротьби з ним.

    Вперше до України південноамериканську томатну міль завезли у 2010 році з зараженими вантажами томатів, що надходили з Туреччини та Сирії.

Вогнища шкідника на той час виявили у Криму та Одеській області. Заражені посіви томатів були як у відкритому ґрунті, так і в одному з тепличних господарств.

 31    Метелики томатної молі сіруватого кольору (можливі варіації від сріблястого до коричневого кольору) з чорними симетричними плямами на передніх, вузьких крилах і з довгими ниткоподібними вусиками на голові. Довжина тіла складає близько 6-7 мм, розмах крил – 8-12 мм. Гусениці шкідника можуть живитися на усіх частинах рослин томатів і ушкоджувати рослини на всіх стадіях росту. Утворюючи великі міни на листі, вигризаючи довгі ходи в стеблах, зелених і зрілих плодах, вони викликають значні втрати урожаю як в теплицях, так і у відкритому ґрунті. Пошкоджені плоди погано зберігаються, загнивають і втрачають товарну якість. Цей шкідник здатний за дуже короткий термін знищити від 60% до 100% урожаю.

    Головними рослинами-господарями південноамериканської томатної молі, окрім томатів, є всі види рослин з родини пасльонових (баклажани, картопля, перець, тютюн) та дикорослі пасльонові (дурман, паслін та дереза).

 

32

dpss

uryad portal

lab diagnost