dpss od3

facebook btelegram messenger 

fb2telegram messenger                    dpss od5 en 80

Дитячий медогляд перед школою: як його пройти під час карантину безпечно?

30     Серпень – місяць інтенсивної підготовки до школи. І це не лише придбання одягу та канцелярського приладдя, але й проходження необхідних медичних обстежень. Серпень – місяць інтенсивної підготовки до школи. І це не лише придбання одягу та канцелярського приладдя, але й проходження необхідних медичних обстежень. 


    Медичні огляди – це важливе джерело інформації про стан здоров’я дитини у динаміці. Регулярні огляди дають можливість попередити або вчасно виявити дитячі недуги, донести до батьків інформацію щодо розвитку їхньої дитини та можливі ризики для її здоров’я, скоригувати раціон, фізичні навантаження тощо. Саме тому важлива присутність в кабінеті лікаря одного з батьків чи опікунів дитини (особливо у молодшому шкільному віці).

    Для проходження дитиною медогляду слід звернутись до сімейного лікаря чи педіатра, з яким ви уклали декларацію. Лікар дасть направлення до вузьких спеціалістів та на лабораторні дослідження, які необхідно пройти дитині. Після чого з усіма отриманими висновками треба повернутися до свого лікаря за довідкою № 086-1/O, яка відображає загальний висновок про стан здоров’я дитини, діагноз та фізкультурну групу. Саме цю довідку і потрібно надати адміністрації школи разом із довідкою про обов’язкові щеплення.

    МОЗ України визначає вікові норми отримання висновків лікарів щодо здоров’я дитини. Для кожного віку – свій перелік спеціалістів та лабораторних досліджень. Отримати медичні висновки можна у будь-який час протягом року.

    Цьогорічна новація – це питання збору медичних документів для дітей, у яких підвищена температура тіла (37,2°C та більше) є фізіологічною нормою. Таким дітям потрібна додаткова довідка від сімейного лікаря чи педіатра, що засвідчує походження підвищеної температури.

    Щоб безпечно пройти медогляд під час пандемії, Головне управління Держпродспоживслужби в Одеській області наголошує на необхідності дотримання наступних рекомендацій:

  • домовтеся про прийом у свого лікаря та вузьких спеціалістів завчасно (телефоном чи за допомогою електронної черги), уникайте черг та скупчень людей у медичних закладах;
  • на території медичного закладу перебувайте в захисній масці;
  • використовуйте санітайзер для очищення рук після торкання перил, ручок дверей тощо;
  • уникайте торкання обличчя та очей;
  • пересвідчіться в тому, що лікар, оглядаючи дитину, також дотримується заходів безпеки: одягає маску та рукавички, миє руки, користується одноразовими або стерильними інструментами.

    Не лякайтесь переліку обов’язкових лікарів та досліджень і не применшуйте значення шкільних медоглядів – вони допомагають зберегти дитяче здоров’я.

dpss

uryad portal

lab diagnost