dpss od3

facebook btelegram messenger 

fb2telegram messenger                    dpss od5 en 80

Держпродспоживслужба розкидала з літаків вакцину проти сказу

1    Від 7-го до 15 вересня на Одещині проводилася осіння кампанія з пероральної імунізації диких м’ясоїдних тварин. Розповсюдження приманок з вакциною здійснювалося шляхом розкидання з літаків над лісовими, мисливськими та польовими угіддями. Територія Одеської області була розділена на два регіони: південний, до складу якого увійшли райони від Білгород-Дністровського до Ренійського (літаки вилітали з аеродрому в Арцизі), та північно-центральний – від Біляївського до Кодимського (літаки вилітали з аеродрому Гідропорт).

 

    Загалом, під час кампанії охоплена площа у 23 тис. 730 квадратних кілометрів. Пілотами авіакомпанії «V-Авіа», що є виконавцем робіт з розкидання доз, були розроблені маршрути польотів: вони вилітали 44 рази. З чотирьох літаків «Ан-2» розкидали 593 тисячі доз вакцини для пероральної вакцинації диких м’ясоїдних тварин. Імунізація тварин проводилася вітчизняною вакциною «Орісвак» виробництва ТОВ «Укрветпромпостач». 

    Звертаємо увагу, що приманка безпечна для людей і тварин, має вигляд невеликих брикетів розміром 3х5 см із запахом м’ясокісткового борошна. Усередині приманки знаходиться капсула з вакциною проти сказу. Головне управління Держпродспоживслужби в Одеській області просить мешканців регіону у разі виявлення приманок не брати їх руками і не переносити з місць розкидання.

    Слід зазначити, якщо при постійній вакцинації протягом трьох-п’яти років, наприклад, червоної лисиці, популяція якої є щільною на території Одеської області, в неї зберігається постійний імунітет, який передається її наступним поколінням. Тому даний захід є гарантією стабільної протиепізоотичної ситуації на території Одеської області щодо сказу в дикій фауні.

9234

dpss

uryad portal

lab diagnost