dpss od3

facebook btelegram messenger 

fb2telegram messenger                    dpss od5 en 80

Адреса / Address: 

65042, вул. 7-ма Пересипська, 6
6 7th Peresypska St., 65042, Odesa


Дзвоніть / Calls:
tel/fax: 716-13-01

Режим роботи:

понеділок - п'ятниця: з 8:00 до 16:30
обідня перерва: з 12:00 до 12:30

Тривають осінні ґрунтові розкопки та обстеження земель Одещини

40

    Головне управління Держпродспоживслужби в Одеській області проводить осінні ґрунтові розкопки та обстеження полів, садів, лісосмуг, неорних земель, інших сільськогосподарських угідь на виявлення зараження їх шкідниками та хворобами. Ґрунтові розкопки проводяться щорічно з метою визначення видового складу, щільності, вікового стану та інших показників популяцій шкідників, що зимують в ґрунті. Якісне проведення осінніх обстежень дає змогу спрогнозувати фітосанітарний стан агроценозів у наступному році та ефективно спланувати майбутні заходи захисту рослин.

    Днями спеціаліст відділу прогнозування, фітосанітарної діагностики та аналізу ризиків Ніна Полієнко провела ґрунтові обстеження полів у базовому господарстві ім. Кірова Савранського району. За її даними, лічинки деяких шкідливих фітофагів (коваликів, жука кузьки, хрущів та інших пластинчатовусих) розвиваються в ґрунті два та більше років. Гусениці озимої та інших підгризаючих совок, личинки хлібної 

жужелиці можуть спричиняти значної шкоди рослинам, підгризаючи їх з ґрунту. 

    При проведенні розкопок на стерні озимої пшениці, встановлено, що чисельність личинок хлібного туруна складає 0.5 екз. на 1 кв.м, максимально 1 екз. на 1 кв.м. Віковий стан личинок: I віку - 90%, II віку - 10%. З появою сходів озимих колосових культур особливо по стерньовим попередникам шкідник завдаватиме їм шкоди. Хлібний турун (жужелиця) дуже холодостійкий шкідник, розвиток личинок і їх харчування тривають на озимих посівах до настання заморозків. ЕПШ хлібного туруна в фазу сходів колосових культур складає 1-2 екз. на 1 кв.м.

    Значну небезпеку посівам сільськогосподарських культур становлять підгризаючі совки - озима та оклична. На стерні озимої пшениці виявлено гусениці озимої совки ІІ покоління за чисельності 0,5 екз. на 1 кв.м. Вікове співвідношення гусениць: І - 35%, ІІ - 30%, ІІІ - 25%, ІV - 10%. Гусениці озимої совки ведуть нічний спосіб життя, вони харчуються підземними частинами стебел і корінням озимого ріпаку, багаторічних трав, озимих культур тощо. Гусениці пошкоджують рослини, прогризаючи дірки в листках і кореневу шийку рослин.

    Осінні розкопки та обстеження садів триватимуть до 12 жовтня.      

4142434445

dpss

min agro pol

uryad portal

lab diagnost