dpss od3

facebook btelegram messenger 

fb2telegram messenger                    dpss od5 en 80

Попередження щодо безпечного використання іграшок

дети1. Обмеження щодо користувачів, зазначені в пункті 36 Технічного регламенту безпечності іграшок, повинні включати щонайменше мінімальний або максимальний вік користувача, його здібності, максимальну або мінімальну вагу та необхідність забезпечення нагляду дорослої особи під час користування іграшкою.

2. Іграшки, що можуть бути небезпечними для дітей віком до 36 місяців, повинні містити таке попередження: «Не призначено для дітей віком до 36 місяців» чи «Не призначено для дітей віком до 3 років», або відповідне зображення. 

 

У попередженні обов’язково зазначається конкретна небезпека.

Зазначене попередження может не застосовуватися до іграшок, які через свої функції, розміри, інші характеристики, очевидно не підходять для дітей віком до трьох років.

3. Іграшки для стимулювання активності повинні містити попередження такого змісту: «Лише для використання в домашніх умовах».

До іграшок для стимулювання активності, що приєднуються до поперечки (балки), а також інших іграшок для стимулювання активності у разі потреби додається інструкція, у якій зазначається необхідність проведення перевірок та технічного обслуговування основних частин (підвісок, кріплень, стопорів тощо) через визначені інтервали часу із застереженням, що в разі, коли така перевірка не проведена, іграшка призвести до падіння або перевертання користувача.

Інструкції повинні містити інформацію про правильний монтаж іграшки із зазначенням частин, що можуть становити небезпеку в разі неправильного монтажу, а також конкретні дані про поверхню, придатну для ії встановлення.

4. Функціональні іграшки повинні містити попередження: «Використовувати під безпосереднім наглядом дорослої особи».

Інструкції до таких іграшок мають додатково містити попередження, що порушення рекоманденцій стосовно використання призведе виникнення небезпеки, а токож, що ті іграшки повинні зберігатися в місці, недоступному для дітей певного віку, який установлюється виробником.

5. Іграшки, які призначені для безпосереднього поводження з хімічними речовинами та сумішами, повинні містити на пакуванні та додатково в інструкціях таке попередження: «Не призначено для дітей віком до ______ року років». Використовувати під наглядом дорослої особи».

Зазначеними іграшками, зокрема, є хімічні коплекти, пластилінові набори, мініатюрні майстерні для виготовлення кераміки, емалювання або фотографії та подібні іграшки, під час використання яких відбувається хімічна реакція або аналогічна зміна речовин.

6. Якщо ковзани, роликові ковзани, ролери, скейтборди, самокати та іграшкові велосипеди для дітей пропонуються до продажу як іграшки, вони повинні містити таке попередження: «Слід використовувати захисне спорядження. Не використовувати в дорожньому русі».

Інструкції повинні містити застереження про те, що іграшкою необхідно користуватися обережно, оскільки вона потребує певних умінь для того, щоб запобігти падінню чи зіткненню, що може призвести до тілесних ушкоджень користувача або інших осіб. У разі потреби відповідне попередження наноситься також на рекомендованому захисному спорядженні (шоломи, рукавички, наколінники, налокітники тощо).

7. Іграшки для гри на воді повинні містити таке попередження: «Використовувати лише у воді, в якій дитина має дно під ногами, та під наглядом дорослої особи».

8. Іграшки, що розміщені в харчових продуктах або поєднані з ними, повинні містити таке попередження: «Усередені іграшка. Рекомендується нагляд дорослої особи».

9. Імітатори захисних масок та шоломів повинні містити таке попередження: «Ця іграшка не забезпечує захисту».

10. Іграшки, призначені для нанизування над колискою, дитячим ліжком або дитячою коляскою за допомогою мотузок, шнурів, резинок чи ременів, повинні містити попередження, яке також наноситься на пакування: «Для запобігання можливому трамуванню внаслідок заплутування, зніміть цю іграшку, коли дитина почне намагатися підвестися на руки та коліна».

11. Пакування для ароматичних речовин у настільних іграх, метою застосування яких є допомогти дитині навчитися розпізнавати запахи чи аромати, та іграх для розвитку смакового сприйняття, зазначених під номерами 41-55 у таблиці 1 та 1-11 таблиці 2 пункту 19 додатка 2 до Технічного регламенту безпеки іграшок, повинне містити таке попередження: «Містить ароматичні речовини, що можуть спричинити алергію».

dpss

uryad portal

lab diagnost