dpss od3

facebook btelegram messenger 

fb2telegram messenger                    dpss od5 en 80

Адреса / Address: 

65042, вул. 7-ма Пересипська, 6
6 7th Peresypska St., 65042, Odesa


Дзвоніть / Calls:
tel/fax: 716-13-01

Режим роботи:

понеділок - п'ятниця: з 8:00 до 16:30
обідня перерва: з 12:00 до 12:30

Нагадуємо аграріям про небезпеку мишоподібних гризунів

20

    Нинішні погодні умови сприятливі для розвитку та розмноження мишоподібних гризунів. Тепла й волога погода, як для цього часу, достатня кормова база стимулюють їхнє активне розмноження.

    Втрати врожаю при збиранні, поверхневий чи нульовий обробіток ґрунту, нехтування зяблевою оранкою, несвоєчасне прибирання післяжнивних решток, порушення сівозміни, взагалі недбале господарювання – все це сприяє збільшенню чисельності мишоподібних гризунів.

Основою будь-якої системи захисту рослин від шкідників є визначення ступеня їх загрози для культури та прийняття рішення про доцільність застосування засобів захисту. 

Тому Головне управління Держпродспоживслужби в Одеській області від листопада минулого року регулярно проводить роз’яснювальну та консультативну роботу з власниками та користувачами земель сільськогосподарського призначення щодо захисту посівів озимих зернових від мишоподібних гризунів. Таку роботу у Кодимському районі провела наш фахівець Валентина Коскова.

Захист посівів з метою обмеження чисельності гризунів доцільний при перевищенні економічного порогу шкодочинності, який складає три жилих колоній на озимих культурах та п’ять жилих колоній та багаторічних травах та проводиться використанням отруйних принад – родентицидів. З метою ефективнішої організації захисних робіт для швидкого зменшення чисельності популяції спочатку використовують хімічні препарати згідно Переліку пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні. В подальшому доцільно застосовувати біологічний метод боротьби.

При виборі препаратів, які належать до антикоагулянтів, необхідно враховувати, що в польових умовах їх ефективність буде нижчою. Це обумовлено живленням гризунів зеленими рослинами, адже вітамін К1, який в них міститься, блокує антикоагулянту дію препарату в організмі шкідників. Важливо розуміти, що мишоподібні гризуни здатні до повторного заселення сільськогосподарських угідь, тому для досягнення очікуваного ефекту виникатиме необхідність проведення кількох обробок.

212223242526

dpss

min agro pol

uryad portal

lab diagnost