dpss od3

facebook btelegram messenger 

fb2telegram messenger                    dpss od5 en 80

Адреса / Address: 

65042, вул. 7-ма Пересипська, 6
6 7th Peresypska St., 65042, Odesa


Дзвоніть / Calls:
tel/fax: 716-13-01

Режим роботи:

понеділок - п'ятниця: з 8:00 до 16:30
обідня перерва: з 12:00 до 12:30

Захист зернових запасів від шкідників

1

     Стратегія захисту зернових запасів від шкідників ґрунтується на особливостях їхнього поширення, розвитку, розмноження і шкодочинності, залежить від умов, способів і режимів зберігання зерна та зернопродукції, поєднує комплекс карантинних, профілактичних і винищувальних заходів на всіх етапах заготівлі, транспортування й тривалого зберігання.

    Спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Одеській області регулярно проводять роз’яснювальну роботу щодо запобігання розповсюдження шкідливих організмів. Днями наш фахівець з відповідною лекцією виступив в одному з зерносховищ Білгород-Дністровського району.

     Профілактичні заходи, що спрямовані на убезпечення запасів від шкідливих комах та кліщів, проводять до засипання зерна в склади. Це звичайна підготовка технічної бази й дезінсекція зерносховищ. Профілактичні заходи передбачають постійне підтримання потрібного санітарного режиму в зерносховищах.

Для забезпечення надійного зберігання зерна і зернопродуктів сховища мають відповідати технічним і санітарним вимогам. Тож будувати їх потрібно на сухому, ізольованому від ґрунтових вод місці. Вони мають бути герметичними, щоб можна було проводити фумігацію (знезараження, яке проводиться шляхом обробки хімічною речовиною в газоподібному стані) та недоступними для гризунів і птахів.

Особливу увагу слід приділити ретельній підготовці складських приміщень до засипання зерна нового врожаю. Зерносховища потрібно звільнити від зерна, що в ньому зберігалося, зернових відходів, сміття; очистити місця, де оселяються й розмножуються комірні шкідники (підлога, стіни, опорні стовпи, балки, кутки, пази, щілини, підпілля, тара, інвентар, обладнання) та прискладську територію.

Зметені зразки треба перевірити на наявність шкідників, щоб правильно визначитися з дезінсекцією. Зібране сміття вивезти й знищити (спалити або закопати).

Якщо чисельність шкідників перевищує економічний поріг шкодочинності та створюються придатні умови для розмноження, рекомендується фумігація.

2341

dpss

min agro pol

uryad portal

lab diagnost