Захист зернових запасів від шкідників
Стратегія захисту зернових запасів від шкідників ґрунтується на особливостях їхнього поширення, розвитку, розмноження і шкодочинності, залежить від умов, способів і режимів зберігання зерна та зернопродукції, поєднує комплекс карантинних, профілактичних і винищувальних заходів на всіх етапах заготівлі, транспортування й тривалого зберігання.
Спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Одеській області регулярно проводять роз’яснювальну роботу щодо запобігання розповсюдження шкідливих організмів. Днями наш фахівець з відповідною лекцією виступив в одному з зерносховищ Білгород-Дністровського району.
Профілактичні заходи, що спрямовані на убезпечення запасів від шкідливих комах та кліщів, проводять до засипання зерна в склади. Це звичайна підготовка технічної бази й дезінсекція зерносховищ. Профілактичні заходи передбачають постійне підтримання потрібного санітарного режиму в зерносховищах.
Для забезпечення надійного зберігання зерна і зернопродуктів сховища мають відповідати технічним і санітарним вимогам. Тож будувати їх потрібно на сухому, ізольованому від ґрунтових вод місці. Вони мають бути герметичними, щоб можна було проводити фумігацію (знезараження, яке проводиться шляхом обробки хімічною речовиною в газоподібному стані) та недоступними для гризунів і птахів.
Особливу увагу слід приділити ретельній підготовці складських приміщень до засипання зерна нового врожаю. Зерносховища потрібно звільнити від зерна, що в ньому зберігалося, зернових відходів, сміття; очистити місця, де оселяються й розмножуються комірні шкідники (підлога, стіни, опорні стовпи, балки, кутки, пази, щілини, підпілля, тара, інвентар, обладнання) та прискладську територію.
Зметені зразки треба перевірити на наявність шкідників, щоб правильно визначитися з дезінсекцією. Зібране сміття вивезти й знищити (спалити або закопати).
Якщо чисельність шкідників перевищує економічний поріг шкодочинності та створюються придатні умови для розмноження, рекомендується фумігація.



