dpss od3

facebook btelegram messenger 

fb2telegram messenger                    dpss od5 en 80

Адреса / Address: 

65042, вул. 7-ма Пересипська, 6
6 7th Peresypska St., 65042, Odesa


Дзвоніть / Calls:
tel/fax: 716-13-01

Режим роботи:

понеділок - п'ятниця: з 8:00 до 16:30
обідня перерва: з 12:00 до 12:30

Хвороби коренеплодів при зберіганні

3

У період зберігання овочі можуть уражуватись фізіологічними або паразитарними хворобами. Останні розвиваються в результаті діяльності мікроорганізмів – грибів і бактерій. Серед безлічі захворювань овочів варто виділити найпоширеніші.

Грибкові хвороби моркви та буряка

Фомоз, або бура гниль (збудник Phoma rostrupii Sacc). Ця хвороба уражує моркву у всіх фазах росту, але особливо шкодочинна в період зберігання коренеплодів. Фомозна гниль провокує великі втрати урожаю моркви і сприяє ураженню сірою и мокрою гнилями. Симптоми хвороби проявляються на стеблах, черешках, суцвіттях і коренеплодах у вигляді сірувато-коричневих плям. На поверхні хворих коренеплодів утворюються сірі злегка вдавлені плями. Під час зберігання коренеплодів плями розростаються й поглиблюються. Далі уражені тканини руйнуються, стають трухлявими. В них утворюються порожнини, вистелені слабким білим нальотом.

Біла гниль (Sclerotinia sclerotiorum). Ураження відбувається в полі, у фазі 4-6 листків, коли коренеплід починає товщати і досягає «фази олівця». Уражує і моркву і буряки. При зберіганні інфекція починає розвиватися, проявляється на плодах у вигляді плям з білим нальотом, які пізніше перетворюються на драглисту масу.

4

Сіра гниль моркви та бурякубудник Botrytis cinerea (Pers.). Більшe уpaжyютьcя ocлaблeнi коренеплоди. Ha ниx yтвopюєтьcя cipyвaтий пyшoк iз cпopoнoшeнням збyдникa xвopoби. 3 чacoм нa ypaжeниx кopeнeплoдax yтвopюютьcя cклepoцiї гpибa чopнoгo кoльopy, piзнoї фopми i poзмipy. Уpaжeнi кopeнeплoди загнивають. При оптимальних для розвитку інфекції умовах збудник сірої гнилі здатний вражати навіть ті плоди, на яких немає механічних пошкоджень.

Бура гниль, або ризоктоніоз буряків (збудник – гриб Rhizoctonia solani Kuehn). Хвороба спочатку проявляється в польових умовах. Коренеплоди із  інфекцією потрапляють у сховище. Ознаки захворювання помітні з хвостової частини коренеплоду. На уражених ділянках утворюються вдавлені бурі плями. Уражена тканина розтріскується. Порожнини заповнюються павутинним міцелієм. За сильного розвитку хвороби коренеплід загниває.5

Фузаріозна гниль (збудник – гриб з роду Fusarium Link). Хвороба може проявлятися у польових умовах під час вегетації рослин. У період зберігання вона прогресує. Симптоми захворювання характеризуються появою на поверхні уражених коренеплодів пухнастої грибниці білого, рожевого або червонуватого кольору. За підвищеної температури хвороба розвивається інтенсивно. Навколо хворого коренеплоду виникає осередок гнилі.

Заходи проти гнилі коренеплодів 

  • Дотримання сівозміни
  • Оптимальні строки збирання
  • Вибраковування пошкоджених коренеплодів
  • Підготовка та дезінфекція сховищ
  • Систематичний контроль стабільності температурно-вологісного режиму

dpss

min agro pol

uryad portal

lab diagnost