dpss od3

facebook btelegram messenger 

fb2telegram messenger                    dpss od5 en 80

Адреса / Address: 

65042, вул. 7-ма Пересипська, 6
6 7th Peresypska St., 65042, Odesa

Дзвоніть / Calls:
tel/fax: 716-13-01

Режим роботи:

понеділок - п'ятниця: з 8:00 до 16:30
обідня перерва: з 12:00 до 12:30

Прогноз розвитку шкідників та хвороб сільскогосподарських культур на березень 2018 року

silgospХлібний турун. На кінець грудня – початок січня вікове співвідношення личинок складало: II віку -45%, III віку -55%. При встановленні сталих температур близько +8°С слід очікувати активного їх живлення. Необхідно вести постійний моніторинг та при перевищенні ЕПШ (3-4 екз. м² при весняному відростанні) проводити захисні обробки препаратами на основі хлоропірифосу. Прискіпливу увагу слід приділити посівам озимих зернових колосових, що були посіяні по стерньовим попередникам.

З встановленням теплої, помірно-вологої погоди продовжуватиметься живлення мишоподібних гризунів, а за доброї комрової бази слід очікувати наростання їх певної чисельності (особливо на площах, де не застосовували захисні обробки). Вести постійний моніторинг розвитку та розповсюдження шкідника. Обробки з метою обмеження чисельності та шкодочинності мишоподібних гризунів доцільні при перевищенні ЕПШ 2-3 кол./га на посівах озимих культур та 3-5 кол./га на багаторічних травах, за необхідності провести заходи по обмеженюю чисельності гризунів до господарсько невідчутного рівня дозволеними до використання препаратами. 

В кінці місяця прогнозується початок льоту весняної генерації злакових мух. Інтенсивність та тривалість льоту залежитиме від температурних умов: за умов прохолодної погоди, затяжної весни – літ буде розтягнутий, а при стрімкому наростанні позитивних температур – дружній. Злакові мухи в першу чергу завдаватимуть шкоди пізнім, слаборозвиненим посівам озимих колосових культур, у подальшому – раннім посівам ярих колосових культур. Сприятиме розвитку шкідників рання, суха і тепла весна.

За умов помірної теплої погоди відбуватиметься відродження личинок злакових попелиць із перезимувалих яєць, та пошкодження ними посівів озимих культур, що в свою чергу сприятиме зараженню площ вірусними хворобами. Вести обстеження посівів та при наявності 100-150 екз. на м², провести заходи по обмеженню чисельності дозволеними до використання препаратами.

З-за добрих умов перезимівлі сформувався небезпечно агресивний фон по хворобам зернових колосових культур, який за відповідних абіотичних чинників може призвести до епіфіотії. В залежності від строків посіву озимих зернових культур слід очікувати ураження рослин в першу чергу: раннього строку сівби (добре розвинені, загущені посіви) – борошнистою росою, оптимального строку посіву – іржастими хворобами та септоріозом за наявності крапельної вологи (зараження відбувається при температурі +5°С, оптимум +16…+22°С), пізнього строку посіву – кореневими гнилями. Оптимальна температура для ураження рослин пшениці жовтою іржею +4°С…+13°С, ураження відбувається за наявності крапельно-рідинної вологи. На ярому ячмені розвиватимуться темно-бура плямистість та гельмінтоспоріоз. Вести постійний моніторинг         посівів та за потреби провести відповідні заходи.

Погодні умови зими та достатній запас вологи у грунті сприяли доволі добрій перезимівли озимого ріпаку. Помірно-тепла, волога погода буде сприяти ураженням культури – переноспорозом (утворення щуплого, недоразвиненого насіння, недобір урожаю може складати 10-15%); фомозом (проявляється на сходах і дорослих рослинах, інтенсивність ураження особливо зростає у загущенних посівах, втрати урожаю за розвитку хвороби можуть сягати 50%). Необхідно вести постійний моніторинг посівів і при потребі провести обробку фунгіцидами.

Для попередження появи шкідників на багаторічних насадженнях (зимуючі стадії кліщів, щитівок, попелиць) необхідно до розпускання бруньок на деревах провести обмивку препаратами на основі масла нафтопереробної продукції. Ранньовесняне обприскування дозволяє певною мірою обмежити чисельність більшості шкідників. Для запобігання прояву хвороб слід щорічно до розпускання бруньок проводити обприскування дерев на основі сульфату міді.

У зв’язку з тим, що насіння бур’янів зберігає свою схожість на протязі багатьох років, необхідно обов’язково планувати обробки посівів гербіцидами. Найпоширенішими на полях озимих зернових колосових культур є берізка польова, кучерявець Софії, сухоребрик високий, зірочних середній, мак дикий та інші види бур’янів. При плануванні обробок перевагу необхідно надавати препаратам на основі тріасульфурону, трибенурон-метілу, іншим, які можливо застосувати при відносно низьких позитивних температурах (5+%°С).

Важливим заходом для захисту посівів ярих зернових культур від хвороб є протруєння насіння, збудники яких зберігаються у насіннєвому матеріалі  та грунті. Для здійснення цих робіт в оптимальні строки необхідно подбати про наявність достатньої кількості протруйників з відповідним спектром дії. З метою захисту сходів ярих культур від шкідників та вірусних хвороб, переносниками яких є сисні фітофаги, доцільно проводити протруєння препаратами з фунгіцидно-інсектицидним спектром дії, а з метою підвищення стійкості рослин – із додаванням стимуляторів росту та розвитку.

Всі роботи по обмеженню чисельності шкідливих організмів до господарскьо невідчутного рівня необіхдно проводити при перевищенні економічного порогу шкодочинності (ЕПШ) дозволеними препаратами згідно «Переліку пестицидів і агрохімікатів дозволених до використання в Україні 2016 (2017)» та суворо дотримуючись правил техніки безпеки при роботі с пестицидами і агрохімікатами. Враховуючи можливу наявність на ринку засобів захисту рослин препаратів сумнівної якості – придбання відповідних засобів необхідно проводити лише у офіційних структурах. В той же час – до роботи з пестицидами і агрохімікатами допускаються лише особи які пройшли навчання та мають Допуск (посвідчення) на право роботи з пестицидами і агрохімікатами.

dpss

min agro pol

uryad portal

lab diagnost