dpss od3

facebook btelegram messenger 

fb2telegram messenger                    dpss od5 en 80

Адреса / Address: 

65042, вул. 7-ма Пересипська, 6
6 7th Peresypska St., 65042, Odesa


Дзвоніть / Calls:
tel/fax: 716-13-01

Режим роботи:

понеділок - п'ятниця: з 8:00 до 16:30
обідня перерва: з 12:00 до 12:30

Відсутність документу про сортові та посівні якості - сигнал про можливу фальсифікацію насіннєвого матеріалу

6

Проводимо з продавцями насіння та садивного матеріалу роз’яснювальну роботу щодо реалізації на ринках, торгових точках, спеціалізованих магазинах. Фахівці Головного управління Держпродспоживслужби в Одеській області під час бесід із суб’єктами господарювання акцентували увагу на те, з якими проблемами стикаються споживачі, купуючи, наприклад, фальсифіковане насіння. Це – погані сходи, низька врожайність, різнобій сорту.

У свою чергу, споживачам під час закупівлі насіннєвого матеріалу овочевих культур радимо дотримуватись кількох порад.

По-перше, у реалізатора насіння повинні бути в наявності документи, які підтверджують якість насіння, та довідки про сортові і посівні якості насіння, сертифікати України, протоколи лабораторних випробувань. Відсутність документу про сортові та посівні якості - це сигнал про невизначеність насіння, можливу фальсифікацію та про відсутність гарантій того, що посівний матеріал відповідає заявленому сорту.

По-друге, слід звернути увагу на термін дії документів на посівні якості насіння. Термін дії документів на посівні якості для насіння овочевих, баштанних культур та кормових коренеплодів 12 місяців, термін дії документу для насіння овочевих та баштанних культур, яке розфасоване в герметичну тару, - 24 місяці.

789

dpss

min agro pol

uryad portal

lab diagnost