dpss od3

facebook btelegram messenger 

fb2telegram messenger                    dpss od5 en 80

Адреса / Address: 

65042, вул. 7-ма Пересипська, 6
6 7th Peresypska St., 65042, Odesa


Дзвоніть / Calls:
tel/fax: 716-13-01

Режим роботи:

понеділок - п'ятниця: з 8:00 до 16:30
обідня перерва: з 12:00 до 12:30

Комунікація між пасічниками та аграріями допоможе уникнути отруєння бджіл

Відтепер про факти отруєння бджіл засобами захисту рослин пасічники зможуть повідомляти постійно діючим комісіям, які створять за рішенням органів місцевого самоврядування. Про це повідомили на щотижневій селекторній нараді, яка відбулась в Одеській ОДА в режимі онлайн, з головами райдержадміністрацій, районних рад та  територіальних громад.

 

Начальник Головного управління Держпродспоживслужби в Одеській області Володимир Кустуров нагадав, що, відповідно до Закону України «Про бджільництво», для попередження та недопущення випадків масового отруєння бджіл пестицидами та агрохімікатами агровиробникам необхідно: не пізніше ніж за 3 доби до хімічних обробок полів сповістити власників пасік, органи місцевого самоврядування, районні чи селищні ради (у радіусі 7 км) про час та способи обробітку полів; розмістити оголошення в людних місцях, вказавши компанію, культуру, назву препарату, час ізоляції бджіл та контактну особу агровиробника; не допускати обробки квітучих медоносів під час масового льоту бджіл, а обробіток проводити у вечірні або ранкові години при мінімальних повітряних потоках.

«Отруєння бджіл у більшості випадків відбувається через несвоєчасне інформування бджолярів про час, місце та характер хімічних обробок полів з боку організацій, що проводять таку роботу, порушення ними правил застосування пестицидів та безконтрольне використання небезпечних для бджіл препаратів. Відтепер про факти отруєння бджіл засобами захисту рослин пасічники зможуть повідомляти постійно діючим комісіям, які мають створити за рішенням органів місцевого самоврядування. Раніше, коли був факт отруєння, власник пасіки звертався до Держпродспоживслужби. Звідти зверталися до органу місцевого самоврядування. Там ініціювали створення комісії, визначали, хто буде входити до її складу. Тепер процес спростили» – повідомив Володимир Кустуров.

До складу постійно діючих комісій будуть входити представники органів місцевого самоврядування, Держпродспоживслужби та правоохоронці. До роботи комісій також зможуть залучати власників пасік та аграріїв, які вирощують сільськогосподарські культури на території, де зафіксується отруєння. Учасники постійно діючих комісій виїжджатимуть на місця подій, проводитимуть розслідування та відбиратимуть проби для досліджень на пасіках.

У свою чергу, пасічники мають забезпечити: реєстрацію пасіки за місцем проживання; ізолювати бджіл у вуликах, або вивезти пасіку у безпечне місце на термін застосування пестицидів та агрохімікатів; повідомити власникові або користувачеві земельної ділянки, якщо планується перевезення пасіки до медоносних угідь.

На сьогодні в Одеській області зареєстровано 2549 пасік, та лише у 32-х територіальних громадах з 91-ї, створено місцеві комісій із встановлення фактів отруєння бджіл.

Голова Одеської облдержадміністрації Сергій Гриневецький звернувся з вимогою до керівників територіальних громад пришвидшити процес створення комісій та тримати на жорсткому контролі питання недопущення фактів отруєння бджіл.

Пресслужба Одеської облдержадміністрації

dpss

min agro pol

uryad portal

lab diagnost