dpss od3

facebook btelegram messenger 

fb2telegram messenger                    dpss od5 en 80

Адреса / Address: 

65042, вул. 7-ма Пересипська, 6
6 7th Peresypska St., 65042, Odesa


Дзвоніть / Calls:
tel/fax: 716-13-01

У зв'язку з технічними причинами

наявний додатковий номер:

096-035-41-42

Режим роботи:

понеділок - п'ятниця: з 8:00 до 16:30
обідня перерва: з 12:00 до 12:30

Як вибрати якісний декоративний посадковий матеріал

1

Весна – сезон оновлення. Саме навесні замислюємося про придбання нових рослин для саду, до того ж сезонні виставки та магазини в цей час пропонують величезний вибір посадкового матеріалу.

Спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Одеській області обстежили декоративні рослини, квіти, саджанці, розсади в садових магазинах, квіткових теплицях та розсадниках. З представниками підприємств проведені бесіди щодо шкодочинності шкідників теплиць, розсадників та оранжерей.

Вважають, що декоративні рослини менш схильні до хвороб та пошкодження шкідниками, але їм все ж завдається значна шкода. Причини можуть бути різні: несприятливі погодні умови, помилки при культивації, фізіологічні відхилення тощо. До основних шкідників декоративних рослин належать західний квітковий трипс, листова попелиця, павутинний кліщ, щитівки. А серед захворювань переважають грибкові (борошниста роса, фітофтороз, іржа) та вірусні (вірусна мозаїка, курчавість листя, пожовтіння листя).

Вибір якісного посадкового матеріалу (рання весна, після сніготанення, коли ґрунт злегка прогрітий) – гарантія того, що рослина добре приживеться на новому місці і стане справжньою окрасою садової ділянки.

Транспортування, зберігання, перепакування завжди залишають свій слід на саджанцях і квітах. Тому треба вибирати рослини не за красивою етикеткою, а станом самих рослин. Посадковий матеріал з голим корінням вибирати простіше, оскільки всі частини рослини легко доступні для огляду. Все повинно бути чистим, без плям, гнилих і пересушених частин.

Якщо рослини, які знаходяться в контейнерах, з легкістю виймаються з них, то це означає, що з відкритого ґрунту вони були пересаджені нещодавно. Варто звертати увагу на коріння рослини. Якщо вони піднімаються над ґрунтом або вилазять з дренажного отвору, це означає, рослині тісно й не вистачає поживних речовин. А безліч дрібних маленьких корінців, які пробиваються крізь стінки контейнера, навпаки, говорять про хороше самопочуття саджанця.

Будь-яка рослина має мати сформовану крону, чисту поверхню кори кореневої шийки, стовбура, гілок або здорові листя. Не повинно бути тріщин морозобоїн, слідів некрозу кори, ракових виразок, пухлин бактеріального раку, новоутворень кореневої шийки при ураженні нематодами та симптомів вірусної інфекції.

2345678910

dpss

min agro pol

uryad portal

lab diagnost