dpss od3

facebook btelegram messenger 

fb2telegram messenger                    dpss od5 en 80

Адреса / Address: 

65042, вул. 7-ма Пересипська, 6
6 7th Peresypska St., 65042, Odesa


Дзвоніть / Calls:
tel/fax: 716-13-01

Режим роботи:

понеділок - п'ятниця: з 8:00 до 16:30
обідня перерва: з 12:00 до 12:30

Держпродспоживслужба Одещини за ефективну комунікацію між фермерами і бджолярами

11

Щодня зустрічаємося з аграріями та бджолярами Одеської області задля роз’яснень про необхідність проходження підготовки з безпечного проведення робіт з пестицидами і агрохімікатами та з питань профілактики отруєння бджіл внаслідок застосування пестицидів, агрохімікатів та інших засобів захисту рослин.

У Балтській ОТГ Подільського району спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Одеській області розтлумачували фермерам статті Законів України «Про пестициди та агрохімікати» та «Про захист рослин», постанови КМУ від 18.09.1995 р. № 746 «Про затвердження Порядку одержання Допуску (посвідчення) на право роботи, пов'язаної з транспортуванням, зберіганням, застосуванням та торгівлею пестицидами і агрохімікатами». Наші фахівці зауважують, що допускати до робіт, що пов’язані із транспортуванням, зберіганням, застосуванням засобів захисту рослин, їх торгівлею можна лише тих осіб, котрі пройшли щорічну спецпідготовку, мають на те відповідне посвідчення або допуск, що видаються центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері захисту рослин, та на руках у яких є медична книжка з висновком медкомісії про відсутність протипоказань до таких робіт за станом здоров`я. До того ж, такі робітники, окрім вище переліченого, повинні мати наряд на виконання робіт. В іншому випадку їх не можна допускати до робіт. Керівнику суб’єктів господарювання треба пам’ятати про це, та заздалегідь подбати про щорічне навчання працівників та отримання ними допуску (посвідчення) про проходження спецпідготовки.

Наші спеціалісти указують на те, що всі обробки потрібно проводити, суворо дотримуючись правил техніки безпеки при роботі з пестицидами  та агрохімікатами та лише зареєстрованими препаратами, дозволеними до використання в Україні.

У Болградській райдержадміністрації фахівці Головного управління Держпродспоживслужби в Одеській області зустрілися із бджолярами району. Головним питанням цієї зустрічі було відпрацювання алгоритму взаємодії пасічників з аграріями та органами місцевої влади для попередження та недопущення випадків можливого отруєння бджіл цьогоріч.

В період інтенсивного використання інсектицидів на посівах медоносних рослин виникає загроза отруєння бджіл або хімічного токсикозу. Це є результатом порушень правил і санітарних вимог, як з боку сільгоспвиробників при застосуванні пестицидів, так і з боку пасічників, які розміщують пасіки на площах сільськогосподарських угідь, не повідомивши про це відповідні структури.

Фізичні та юридичні особи, які застосовують пестициди під час цвітіння медоносних рослин, згідно зі статтею 37 Закону України «Про бджільництво», зобов’язані не пізніше ніж за три доби до початку обробки попередити про це пасічників, пасіки яких знаходяться на відстані 10 км від оброблених площ через ЗМІ. При цьому повідомити дату обробки, назву препарату, форми і методи його застосування, ступінь і строки дії токсичності препарату і пропозиції щодо терміну ізолювання бджіл.

Окрім цього, у Болграді спеціалісти Головного управління нагадали про порядки видачі ветеринарно-санітарного паспорту пасіки, державної реєстрації бджолопасіки та про заходи з охорони бджіл від можливого отруєння. Звернули увагу на те, що реєстрація пасіки здійснюється за місцем проживання фізичної особи або за місцезнаходженням юрособи, яка займається бджільництвом, у місцевих держадміністраціях або сільських чи міських радах. Відповідно до вимог Закону «Про основні засади і вимоги до безпеки і якості харчових продуктів» державна реєстрація є обов'язковою для суб'єктів господарювання, які займаються утриманням і розведенням бджіл.

12

 

dpss

min agro pol

uryad portal

lab diagnost